Kicsúszott a Sportklub kezéből a győzelem

Székelyhon 2018. március 14., 22:02

Bár a mérkőzés nagy részében vezetett, a harmadik játékrészben kapott sok gól miatt vereséget szenvedett szerdán este hazai pályán a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A Miskolci Jegesmedvék csapata összesítésben 3–1-re vezet.

Fotó: Gecse Noémi

Villámrajtot vett a Sportklub, Fodor Csanád már a 21. másodpercben megszerezte a vezetést a csíkiaknak, majd Bíró Tamás góljával a 7. percben 2–0-ra vezettek a kék-fehérek.

A vendégek időt kértek, rendezték soraikat és a 11. percben Kulmala szépített (2–1), de szünet előtt még volt egy gólváltás, a 17. percben Szcsasztlivij találatával 3–1-et mutatott az eredményjelző, de 20 másodperc múlva Kulamala erre is válaszolni tudott.

3–2-vel mentek az első szünetre a csapatok.

A második játékrész kiegyensúlyozott játékot hozott, mindkét kapunál voltak gólhelyzetek, de egyik csapat sem tudott élni a lehetőségeivel. A második szünet előtt két és fél perccel meghibásodott az egyik kapu mögötti palánk, de szerencsére hamar ki tudták javítani a hibát.

{P14}

A harmadik játékrészt emberelőnyben kezdte a Sportklub, majd egy perc múlva kettős emberelőnybe jutottak a csíkiak, és ezt Bíró Tamás találatával ki is használták (4–2).

Az utolsó harmad közepén rövidzárlat történt a csíki védelemben, több sorozatos védelmi hibát követett el a Sportklub, a miskolciak pedig zsinórban négy gólt lőttek, az 53. percben 6–4-re vezettek.

{P18}

Öt perccel a vége előtt emberelőnyből Potapov góljával szépítettek a csíkiak (5–6). Bő két perc maradt még hátra a meccsből, amikor a Sportklub szakvezetése időt kért, Ruczuj helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, a gólszerzés azonban nem sikerült, a miskolciak korongot szereztek és az üresen hagyott csíki kapuba lőtték (5–7).

Egy megnyertnek tűnő mérkőzést szalasztott ki kezéből a Sportklub.

Az egyik fél négy nyert mérkőzéséig tartó párharcban a miskolciak összesítésben 3–1-re vezetnek, és még egy győzelemre van szükségük a döntőbe jutáshoz. Az ötödik találkozóra szombaton este rendezik Miskolcon.

{P25}

A másik ágról a Budapesti MAC jutott a fináléba, miután összesítésben 4–0-ra múlta felül a Brassói Coronát.

Jégkorong, Erste Liga, elődöntő, negyedik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 5–7 (3–2, 0–0, 2–5),
gólszerzők: Fodor Csanád (1.), Bíró Tamás (7. és 42. perc), Pjotr Szcsasztlivij (17.) és Makszim Potapov (56.), illetve Ramus Kulmala (11., 18. és 53.), Vas János (48.), Peter Sakaris (51.), Tóth Adrián (52.) és Láda Balázs (60.).
Kapura lövések: 30–39.
Büntetőpercek: 6 és 6 perc.
Játékvezetők: Ondrej Kalina és Martin Smrnak, illetve André Attila és Sikó Levente Szilárd.