Másodjára is vesztesként hagyta el a pályát a Sportklub

Székelyhon 2018. március 10., 22:21

A péntek esti 6–5-ös vereséget követően szombaton este is kikapott Miskolcon a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A kék-fehérek a második összecsapáson az utolsó harmadig tudták tartani a lépést vendéglátójukkal.

Mindkét együttes nagyot küzdött, de ismét a hazaiak jöttek ki jobban a csatából Fotó: DVTK.EU

Csapatkapitánya, Papp Szabolcs nélkül volt kénytelen jégre lépnie szombaton este a csíki alakulatnak, a hátvéd az egy nappal korábban elszenvedett kézsérülése miatt nem tudott játszani.

{K1}

Fej fej mellett haladtak a csapatok a szombat esti miskolci összecsapáson, a gól nélküli első játékrészt követően a második harmad elején Taratuhin vezetéshez juttatta a vendégeket (0–1), de két percre rá Rantanen emberelőnyben kiegyenlített (1–1).

Fotó: DVTK.EU

A második játékrész közepén a miskolciak egy újabb emberelőnyben belőtték ugyan a korongot Ruczuj kapujába, de a játékvezetők videón újranézték az akciót, és a gólt érvénytelenítették.

A következő percben aztán szabályos gólt lőtt a DVTK (2–1), de erre is jött hamar a csíki válasz, egy távoli lövés Fabus ütőjéről jutott be a miskolci kapuba (2–2).

Jó iramú, jó hangulatú, kemény, de sportszerű mérkőzésen a hazaiak a 47. percben újra megszerezték a vezetést (3–2), majd az 52. percben kettőre növelték (4–2) előnyöket.

Másfél perccel a vége előtt a csíkiak szakvezetése időt kért, majd az egyenlítés reményében Ruczuj kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre.

A kék-fehéreknek – sajnos – nem sikerült gólt lőniük, maradt a kétgólos miskolci előny.

Csíkszeredában folytatódik a párharc, kedden és szerdán a Vákár Lajos Műjégpályán csapnak össze a csapatok.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (0–0, 2–2, 1–1),
gólszerzők: Ansi Rantanen (23. perc), Hajós Roland (32.), Miskolczi Márk (47.) és Magosi Bálint (52.), illetve Andrej Taratuhin (21.) és Peter Fabus (34.).
Büntetőpercek: 8 és 12.
Kapura lövések: 30–30.
Játékvezetők: Mayer Gábor és Soós Dániel, illetve Soltész Áron és Árkovics Gergő.

Jégkorong, Erste Liga, elődöntő:

MAC Budapest–Brassói Corona 2–0
1. mérkőzés: MAC Budapest–Brassói Corona 4–0 (0–0, 1–0, 3–0)
2. mérkőzés: MAC Budapest–Brassói Corona 5–3 (0–1, 2–2, 3–0)
3. mérkőzés: Brassói Corona–MAC Budapest – vasárnap, 18.30
4. mérkőzés: Brassói Corona–MAC Budapest – hétfő, 18.30

Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 2–0
1. mérkőzés: Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 6–5 (3–1, 2–3, 1–1)
2. mérkőzés: Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (0–0, 2–2, 2–0)
3. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Jegesmedvék – kedd, 19 óra, Vákár Lajos Műjégpálya
4. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Jegesmedvék – szerda, 19 óra, Vákár Lajos Műjégpálya