Még egyszer legyőzi a Steauát, és döntős a Sportklub

Székelyhon 2018. március 05., 19:23

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A kék-fehérek hétfőn este 7–0-ra nyertek a Steaua ellen, és összesítésben 2–0-ra vezetnek az egyik fél három győzelméig tartó párharcban.

Golovinov kétszer is betalált a Steaua kapujába. Nem volt kérdéses a győztes kiléte Fotó: Gecse Noémi

A vasárnap esti mérkőzéshez hasonlóan a hétfői összecsapáson is sok játéklehetőséget kaptak a fiatal csíkszeredai játékosok, míg az idegenlégiósok közül csak négyen: Alexander Golovinov, Radim Valchar, Andrej Taratuhin és Makszim Potapov lépett jégre. A Sportklub kapuját Onodi Ottó védte.

Ezúttal is sima győzelmet arattak a hazaiak, hét góllal verték meg a Bukaresti Steauát.

Fotó: Gecse Noémi

A három nyert mérkőzésig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 2–0 arányban vezet. A két csapat harmadik összecsapásának időpontjáról még nem született döntés.

A másik ágon a Brassói Corona és a Gyergyószentmiklósi Progym harcol a döntőbe jutásért, és mivel a Corona az Erste Liga elődöntőjében kell szerepeljen, így nem tudni, hogy mikor rendezik meg a meccseiket.

Jégkorong, román bajnokság elődöntő, második mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 7–0 (3–0, 1–0, 3–0),
gólszerzők: Fodor Csanád (12. és 57. perc), Alexander Golovinov (13. és 43.), Flinta Botond (18.), Radim Valchar (40.) és Gecse Hugó (60.).
Büntetőpercek: 33 és 14 (ebből a csíki Sándor Zoltánnak 5+20 perc végleges fegyelmi).
Kapura lövések: 46–22.
Játékvezetők: Máthé István, Fehér Imre és Csata Székely Levente.

Következik az Erste Liga elődöntője

Szerdán este elkezdődik a közös magyar-román-osztrák hokibajnokság, az Erste Liga elődöntője. A MAC Budapest–Brassói Corona párharc első két meccsét rendezik meg előbb, majd pénteken és szombaton Miskolcon kell helytálljon a Csíkszeredai Sportklub.

Íme, az első mérkőzések programja:
Szerda: Budapesti MAC–Brassói Corona (20 órától).
Csütörtök: MAC–Brassó (21.00/ M4Sport).
Péntek: Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub (19.30).
Szombat: Jegesmedvék–Sportklub (19.30).
Vasárnap: Brassó–MAC (18.30).
Hétfő (március 12.): Brassó–MAC (18.30).
Kedd: Sportklub – Jegesmedvék (19.00).
Szerda: Sportklub – Jegesmedvék (19.00).
Az Erste Ligában az elődöntős párharcok az egyik csapat negyedik győzelméig tartanak.