Nem jutott tovább az olimpián a gyergyói sífutó

Székelyhon 2018. február 13., 12:38

Lőrincz-Sára Tímea a 61. helyen végzett a női sífutók klasszikus sprintversenyén a phjonghcsangi olimpián. Csütörtökön egy másik versenyszámban bizonyíthat.

A televízióban is követhető volt a gyergyói lány szereplése. Archív Fotó: Facebook/Lőrincz-Sára Tímea

A román színekben versenyző Lőrincz-Sára Tímea itthoni idő szerint kedden délelőtt 10.45-kor állt rajthoz. Összesen 67 vetélytársával kellett megküzdenie a továbbjutásért. Harmincan kerültek be a negyeddöntőbe, sajnos neki nem jött össze.

Az 1,25 km-es távot a svéd Stina Nillson futotta le a leggyorsabban, 3 perc 8.74 másodperc alatt, őt követte a norvég Maiken Caspersen Falla (0.39 másodperc hátránnyal) és a finn Krista Parmakoski (3.56 mph.). Lőrincz-Sára Tímea 40,1 másodperc hátránnyal ért célba, ami a 61. helyre volt elég, így nem jutott tovább.

A gyergyói sportoló csütörtökön egy másik számban is elindul, itthoni idő szerint 8.30-kor kezdődik számára a 10 km-es szabad stílusú sífutó-verseny.