Alapszakaszgyőztes a Sepsi SIC

Sánta Imre 2018. január 21., 21:16

Két fordulóval a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának vége előtt már biztossá vált, hogy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a rangsor élén végezve várhatja a rájátszást. A 16. fordulóban a háromszékiek a Brassói Olimpia ellen arattak fölényes győzelmet.

Fotó: Sánta Imre

Rögtön a kezdést követően a vendégcsapat szerzett vezetést Higgins révén, de hamar játékba lendültek a zöld-fehérek, és néhány perc elteltével négypontos előnyhöz jutottak (6–2).

Ez azonban kevésnek bizonyult, mert a brassói csapat tudta tartani a lépést a címvédővel, sőt a vezetést is sikerült átvenniük (10–11). Ekkor viszont Stoenescu és Marshall a félkörön kívülről voltak eredményesek, aminek köszönhetően a háromszékiek ötpontos előnnyel zárták az első tíz percet (18–13).

{P12}

A folytatásban sem lankadtak Zoran Mikes tanítványai, és egy 9–0-s sorozattal már jelentős különbséget alakítottak ki (27–16), majd nem sokkal később Nathalie Fontaine folytatta a pontgyártást (32–20).

A túloldalon Handford tartotta még a lelket a vendégekben, hiszen a második negyedben egymaga szerzett tizenegy pontot, de találataira rendre jött a zöld-fehérek válasza is Kress, Webb és Marshall révén, így a szentgyörgyiek megnyugtató előnnyel vonulhattak szünetre. (41–29).

Térfélcsere után néhány percig még kiegyensúlyozott játék jellemezte a két csapat küzdelmét, felváltva szerezték pontjaikat, de aztán Marshall és Fontaine kapták el a fonalat, és nemsokára tovább duzzadt a két csapat közötti különbség (53–35).

Ekkor Webb, majd ismét Marshall találtak be távolról a gyűrűbe, és a túloldalon hiába játszott továbbra is eredményesen Handford, a vendégek már nem tudtak felzárkózni (61–42).

Az utolsó tíz percben már csak az maradt a kérdés, hogy a végére mekkora lesz a különbség a szembenálló felek között, hiszen Marshall, Fontaine, Džankić és Gödri-Părău rendre betaláltak a gyűrűbe, míg a vendégcsapat részéről csak elvétve érkezett válasz (73–50).

A végére maradt viszont a slusszpoén, hiszen a Sepsi Aréna közönségének legnagyobb megelégedésére a zöld-fehéreknek még egy 16–0-s sorozatot is sikerült összehozniuk. A végeredmény: 89–52.

A találkozó legjobbjának Tyaunna Marshall bizonyult, aki 24 ponttal járult hozzá a szentgyörgyiek sikeréhez, és emellett begyűjtött még 13 lepattanót is. A vendégcsapat legeredményesebb játékosa a 17 pontot szerző Handford volt.

A következő fordulóban a már biztos alapszakasz-győztes Sepsi SIC január 28-án, vasárnap 18.30-kor a bajnoki rangsor második helyén álló Szatmárnémeti VSK-t fogadja a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 16. forduló, Sepsi Aréna, 1200 néző:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Brassói Olimpia 89–52 (18–13, 23–16, 20–13, 28–10)
Sepsi SIC: Marshall 24 (3x3), Webb 11 (1x3), Kress 8, Neagu 3, Gödri-Părău 2. Cserék: Fontaine 13, Stoenescu 9 (3x3), Hamilton-Carter 9, Džankić 6, Kilin 4 (1x3), Kovács, Huțanu. Edző: Zoran Mikes.
Brassó: Pesovic 9 (1x3), Higgins 9, Irimia 4, Al Ash Ab 2, Dumitrache. Cserék: Handford 17, Jez 6 (2x3), Moraru 3 (1x3), Kazlauskaite 2, Dănălache, Chirilă. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Mircea Șerban, Alexandru Ivan, Alexandru Stamate.