Gálázott a Sportklub, kiütéses győzelmet aratott a Fradi ellen

Székelyhon 2018. január 13., 20:39

Csak vasárnap este dől el, hogy melyik együttes lesz a negyedik, amely bejut a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházába. A csíkiak simán verték a Fradit, így az Újpestnek kötelező a győzelem, ha pályázik erre a helyre.

Fotó: Gecse Noémi

Átgázolt a Ferencváros csapatán a Csíkszeredai Sportklub. A szombat esti meccsen esélye sem volt a vendégeknek a Vákár Lajos Műjégpályán. Már a 32 másodpercben előnyhöz jutottak a hazaiak, Radim Valchar talált be Pleszkán József kapujába.

Az első játékrész derekán Antal Zsombor használt ki egy emberelőnyös helyzetet, és nem sokkal később Peter Fabus is eredményes volt, így 3–0-s állásnál mentek pihenőre a csapatok.

Szünet után nem sokkal két gyors góllal (Valchar és Brnák találata között 17 másoperc telt el) már öttel vezettek a kék-fehérek. A 25. percben Jereme Tendler szépített, de még ebben a harmadban válaszolt a Sportklub.

Az utolsó felvonásra már eldőlt a meccs, 7–1-re vezetett a hazai együttes, ezt még megfejelték két góllal, és a végére még egyszer betalált a Fradi, de Tendler duplázása csak egy vékonyka tapasz volt a több sebből vérző budapestieknek.

Sikerével a Sportklub megtette a magáét, megelőzte a ranglista negyedik helyén álló Újpestet, mely vasárnap játssza utolsó meccsét.

Ha a lila-fehérek nem tudnak a rendes játékidőben nyerni a Fehérvári Titánok ellen, akkor a csíki csapat végez a felsőházat érő negyedik helyen (két pont a különbség, de az egymás elleni eredmények a Sportklubnak kedveznek).

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, szombati meccs:
Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 9–2 (3–0, 4–1, 2–1),
gólszerzők: Radim Valchar (1., 22.), Antal Zsombor (11.), Peter Fabus (13., 35., 48.), Tomás Brnák (22.), Papp Szabolcs (29.), Pjotr Szcsasztlivij (51.), illetve Jereme Tendler (25., 59.).
Kapura lövések: 28–22.
Kiállítások: 45 és 49 perc (ebből 25 perc fegyelmi Sándor Zoltánnak, illetve 25 perc Inglis Ákosnak).
Vezették: Csomortáni Zsolt, Csata Attila, Rédai Botond és André Attila.

Pénteki eredmények:
Vienna Capitals II.–Fehérvári Titánok 2–5 (0–1, 1–1, 1–3), Dunaújvárosi Acélbikák–Újpesti TE 4–1 (1–0, 1–0, 2–1), Brassói Corona–Ferencváros 2–1 – szétlövés után (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0), MAC Budapest–Miskolc DVTK Jegesmedvék 4–3 – hosszabbítás után (1–2, 2–1, 0–0, 1–0).