Tartogatnak még izgalmakat az utolsó meccsek

Székelyhon 2018. január 12., 23:18

A rendes játékidőben szenvedett vereséget az Újpest az Acélbikák vendégeként, így több esélye maradt a Sportklubnak, hogy elcsípje a felsőházat érő 4. helyet.

Győznie kell a Sportklubnak szombaton, ha az első négy között akar végezni az alapszakaszban. Archív Fotó: Gecse Noémi

Jól alakult a pénteki játéknap a csíki hokicsapat számára a jégkorong Erste Ligában. Az előtte álló Újpest kikapott a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában. Így

ha szombaton este a Sportklub három pontot szerez a Ferencváros ellen, és a lila-fehérek vasárnap a rendes játékidőben nem tudják legyőzni a Fehérvári Titánokat, akkor a csíkiak elcsíphetik a középszakasz felsőházát érő negyedik helyet.

Jelenleg továbbra is egy pont a budapestiek előnye, de ha az alapszakasz végén egyenlő pontszámmal rendelkezik az Újpest és a Sportklub, akkor utóbbi lesz a negyedik, mivel az egymás elleni eredmények nekik kedveznek.

Erste Liga, alapszakasz, pénteki meccsek:
Vienna Capitals II.–Fehérvári Titánok 2–5 (0–1, 1–1, 1–3), Dunaújvárosi Acélbikák–Újpesti TE 4–1 (1–0, 1–0, 2–1), Brassói Corona–Ferencváros 2–1 – szétlövés után (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0), MAC Budapest–Miskolc DVTK Jegesmedvék 4–3 – hosszabbítás után (1–2, 2–1, 0–0, 1–0).