Nem bírt a Titánokkal sem a Sportklub

Székelyhon 2018. január 08., 22:34

Csak matematikai esélyei maradtak a Csíkszeredai Sportklubnak arra, hogy az első négy között végezzen a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, és a felsőházban kezdje a középszakaszt.

Nem játszott rosszul a Sportklub Fehérváron, de a sok gólhelyzetből keveset tudott értékesíteni Fotó: Jakab Ágnes

Sokkal többet próbálkozott az első játékrészben a vendég Sportklub, 5–15-ös volt a kapura lövések aránya, az eredményjelző mégis 2–2-t mutatott.

A gólgyártást a fehérvári Antilla kezdte meg a 12. percben (1–0), de Farkas Tamás emberelőnyből a 16. percben kiegyenlített (1–1).

A 19. percben a csíksomlyói születésű Péter Balázs góljával újra vezetett a Titánok csapata (2–1), de Molnár Zoltánnak még a szünet előtt sikerült az egyenlítés (2–2).

A második játékrészben egyenlő volt a kapura lövések aránya (11–11), a vendég csíki együttesnek sikerült négy kétperces emberhátrányt kivédekeznie, majd a 35. percben Szcsasztlivij forintos passzából Fabus – először a mérkőzésen – előnyhöz juttatta a Sportklubot (2–3).

Fotó: Jakab Ágnes

Következett a harmadik játékrész, melynek elején a fehérváriak egy szerencsés góllal egyenlítettek (3–3), majd szinte végig a csíkiak támadtak,

de 20 kapura lövésből egyszer sem tudták legyőzni Kornakker Dánielt, a Titánok hálóőrét.

Az ötperces ráadást is szinte végigtámadta a Sportklub, a játék a fehérvári kapu előtt zajlott, a hazaiak a 64. percben ellentámadásba lendültek, és Ainsworth legyőzte Ruczujt, a csíkiak hálóőrét (4–3).

Külföldi körútjáról öt ponttal tér haza a székely együttes. Előbb nyert Bécsben a Vienna Capitals vendégeként, majd hosszabbításban kikapott a MAC Budapesttől és hétfőn a Titánoktól.

Hazai pályán játssza az alapszakaszban az utolsó meccsét a csíki gárda, szombaton 18 órakor a Ferencváros lesz a vendége.

Csak akkor lehet negyedik a Sportklub, ha a rendes játékidőben legyőzi a Fradit, az előtte álló Újpest pedig nem szerez két pontnál többet az utolsó két meccsén: a Dunaújvárossal és a Titánokkal kell megmérkőzzön.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, Székesfehérvár:
Fehérvári Titánok–Csíkszeredai Sportklub 4–3 – hosszabbítás után (2–2, 0–1, 1–0, 1–0),
gólszerzők: Kelin Ainsworth (41. és 64. perc), Joseph Antilla (12. perc) és Péter Balázs (19.), illetve Farkas Tamás (16.), Molnár Zoltán (20.) és Peter Fabus (35.).
Büntetőpercek: 8 és 10.
Kapura lövések: 21–50.
Játékvezetők: Rencz Dániel és Varjú Árpád, illetve Árkovics Gergő és Soltész Áron.

A másik hétfői mérkőzésen: Budapesti MAC–Brassói Corona 5–2 (1–1, 0–1, 4–0).

Az Erste Liga állása:
1. Miskolci Jegesmedvék 78 pont (30 meccs)

A további program
Péntek (január 12.): Brassó–Ferencváros (18.30), MAC–Miskolc, Vienna II.–Titánok (18.30), Dunaújváros–Újpest (19 óra) és MAC–Miskolc (20.00).
Szombat (január 13.): Sportklub–Ferencváros (18.00).
Vasárnap (január 14.): Miskolc–Dunaújváros (19.00) és Újpest–Titánok (19.30).
Január 15. (hétfő): MAC–Vienna II. (21.00).

Az Erste Liga alapszakaszban a kilenc csapat két teljes kört játszik oda-visszavágós rendszerben, ami 32 mérkőzést jelent. Ezután az egykörös középszakaszban felső- és alsóházra oszlik a mezőny, felül négy, alul öt együttessel, és a sereghajtó számára ezt követően véget ér az idény. A négy nyert mérkőzésig tartó negyeddöntőben az elmúlt idényhez hasonlóan idén is választhat magának ellenfelet a felsőház első három helyezettje.

Bónuszpontok a középszakaszban

A középszakaszban a csapatok bónuszpontokat kapnak, a felsőházban 4–2–1–0, az alsóházban pedig 4–2–1–0–0 rendszerben. Az alapszakasz első és ötödik helyezettje 4, a második és hatodik helyezett csapat 2, a harmadik és hetedik pedig 1 bónuszponttal kezdi a középszakaszt. Az alapszakasz 4, 8. és 9. helyen végzett csapatai 0 ponttal kezdik a középszakaszt.