Hosszabbítás után maradt alul a Sportklub

Székelyhon 2018. január 07., 21:55

Fordulatos mérkőzést játszott vasárnap este a MAC Budapest otthonában a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A vendégek végül egy pontot szereztek.

Küzdöttek a csíkiak, de nem tudták legyőzni vendéglátójukat. Archív Fotó: Gecse Noémi

Népes Sportklub-szurkolótábor buzdította vasárnap este a csíkiakat a budapesti Tüskecsarnokban. A jégen a kék-fehérek végig egyenlő ellenfelei voltak a liga egyik legjobb csapatának, a ráadásban azonban becsúszott egy hiba, és ezt könyörtelenül kihasználta a házigazda.

Az első játékrészben a MAC lőtt többet kapura, de a Sportklub szerezte meg a vezetést,

Bjelov az első emberelőnyt góllal fejezte be (0–1), de a MAC hamar kiegyenlített (1–1).

A második játékrészben a Sportklub lőtt többet kapura, de a MAC talált be Ruczuj hálójába: a 27. percben Somogyi fordította meg az állást (2–1). A Sportklub viszont a második játékrész hajrájában Taratuhin góljával kiegyenlített (2–2).

Kiegyensúlyozott játékot hozott az utolsó harmad. A rendes játékidő utolsó perceiben kétszer is emberhátrányba került a Sportklub, de a csíkiak hősiesen kivédekezték, és hosszabbításra mentették a találkozót.

A ráadás első fél percében is emberhátrányban volt a csíki csapat, ezt kivédekezték a kék-fehérek, de a 63. percben Dansereau tiszta gólhelyzetbe került, és Ruczujjal szemben nem hibázott (3–2).

A hosszabbításos győzelemért a MAC két pontot kapott, a Sportklub pedig egyet.

Mivel az Újpest simán győzött, a székelyföldi gárda lépéshátrányba került az Újpesttel szemben a 4., a felsőházi rájátszást érő helyért vívott csatában.

Hétfőn a Fehérvári Titánok fogadják a Sportklubot, ez lesz az alapszakasz utolsó előtti meccse a csíkiak számára. Jövő szombaton hazai pályán zárják a pontvadászat első részét, vendégük a Ferencváros lesz.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
MAC Budapest–Csíkszeredai Sportklub 3–2 – hosszabbítás után (1–1, 1–1, 0–0, 1–0),
gólszerzők: Terbócs István (16.), Somogyi Balázs (27.), Keegan Dansereau (63.), illetve Vjacseszlav Bjelov (12.) és Andrej Taratuhin (36.).
Kiállítások: 4 és 8 perc.
Kapura lövések: 43–38.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Mayer Gábor, illetve Váczi Dávid és Berger Ákos.

Vasárnapi meccsek: Dunaújváros–Brassó 3–2 (1–1, 0–0, 2–1), Miskolci DVTK Jegesmedvék–Ferencváros 3–1 (2–0, 0–1, 1–0) és Újpest–Vienna 9–2 (3–1, 3–1, 3–0).