Továbbra is hibátlan a Sepsi SIC

Horváth Bálint Ottó , Pál Gábor 2018. január 07., 18:17

Eddig még nem talált legyőzőre a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a női kosárlabda Nemzeti Ligában. Legutóbb a CSBT Alexandria vendégeként nyert.

Tovább várat magára a vásárhelyiek újabb győzelme. Archív Fotó: Haáz Vince

Újabb hazai mérkőzést bukott el a Marosvásárhelyi Sirius KK női kosárlabdacsapata, amely ezúttal a jóval erősebb, a tabellán második helyezett Szatmárnémeti VSK-tól szenvedett nagyarányú, 22 pontos vereséget a Nemzeti Liga alapszakaszának szombati 19. fordulójában. Ahogy az rendszerint lenni szokott, a találkozó első részében a vásárhelyiek felvették a küzdelmet ellenfelükkel, még 8 ponttal vezettek is, szünetben azonban döntetlen volt az állás.

A harmadik negyedben viszont a Sirius KK számos előző meccséhez hasonlóan ezúttal is lemaradt a vendégektől.

Az újabb kudarc ellenére említésre méltó a hazai játékosok által szerzett tíz félkörön kívülről szerzett pont, amellyel jobbak voltak a szatmáriaknál, minden egyéb tekintetben azonban – leginkább a kétpontos dobások hatékonyságában és a lepattanók szerzésben – a vendégek messze felülmúlták őket.

Az egymás után tizedik vereségét elszenvedő, sereghajtó Sirius KK a következő fordulóban a Brassói Olimpia otthonába látogat.

Veretlenül az élen

Egyik legkeményebb vetélytársát győzte le szombaton az éllovas Sepsi SIC. A háromszékiek a CSBT Alexandria vendégeként léptek pályára.

Kiegyenlített első negyedet követően még vezettek a hazaiak, de a háromszéki együttes a második játékrész elején fordított, és előnyét nem engedte ki a kezéből.

Végül 16 ponttal nyert a szentgyörgyi alakulat, melynél mindenki játéklehetőséget kapott.

Szárnyal a címvédő szentgyörgyi csapat. Eddig egy csapat sem tudta megverni. Archív Fotó: Sánta Imre

Tizenegy győzelmével továbbra is vezeti a ranglistát a Sepsi SIC. Zoran Mikes tanítványai legközelebb hazai pályán játszanak, jövő hét végén a Gyulafehérvári Universitateát fogadják.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló

Marosvásárhelyi Sirius KK–Szatmárnémeti VSK 67–89 (22–19, 16–19, 18–26, 11–25).
Sirius KK: Robinson 18 (1x3), Mitov 14 (2x3), Gál 12 (4x3), Mészáros 9, Radovic 8 (1x3), Beldian 3 (1x3), Feiseș 3 (1x3), Pop, Radu, Imreh. Edző: Ionel Brustur.
CSM: Harrison 25 (2x3), Mandache 19 (3x3), Solopova 18 (1x3), Miller 10, Green 7, Lazăr 6, Uiuiu 4, Sfîrlea, Kádár, Szmutku. Edző: Marius Dobă.
Vezették: Cosmin Prișcă (Medgyes), Stretea Máté, Octavian Goina (mindketten Nagyvárad).

CSBT Alexandria–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 64–80 (22–21, 11–18, 14–18, 17–23).
CSBT: Amukamara 22, Bartee 16 (2x3), Vrancic 10 (2x3),Voicu 7, Mihai 5 (1x3), Cooper 4. Játszott még: Podar és Grbic. Edző: Mădălin Piperea.
Sepsi SIC: Stoenescu 19 (5x3), Marshall 18 (2x3), Webb 12 (1x3), Fontaine 8, Kress 6, Gödri-Părău 5, Hamilton Carter 4, Dzankic 4, Neagu 2, Huțanu 2. Játszott még: Kilin és Jankó. Edző: Zoran Mikes.
Vezették: Mircea Șerban (Pitești), Bedir Sefer (Corabia – Olt megye), Alexandru Ivan (Târgoviște).