Megküzdött a három pontért a Sportklub

Székelyhon 2018. január 05., 21:26

Nyerni tudott Bécsben a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek jobban játszottak vendéglátójuknál, de megkínlódtak a győzelemért.

Kétszer is egyenlített a Vienna Capitals II., de a Sportklub végül legyőzte az osztrák együttest. Archív Fotó: Gecse Noémi

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának hajrájában külföldi körúton gyűjtögetheti a pontokat a csíki gárda. Pénteken a Vienna Capitals II. vendégeként lépett pályára a Sportklub. Nem kellett sokat várni az első találatra, 28 másodperccel a kezdő sípszó után az orosz Alekszander Golovin betalált a hazaiak kapujába.

Tíz perccel később egyenlítettek a bécsiek.

A második harmadban ismét a Sportklub szerzett vezetést, Radim Valchar volt eredményes. Ezúttal hamarabb jött a válasz a túloldalról.

Döntetlen állásnál kezdődött el az utolsó játékrész. Az 50. percben Fodor Csanád juttatta előnyhöz a csíkiakat, és ezt már nem tudták kiegyenlíteni a sereghajtó bécsiek. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadott a Capitals,

de a szlovák Tomás Brnák az 59. percben végleg eldöntötte a mérkőzést: 4–2-re nyert a Sportklub.

A kék-fehérek legközelebb vasárnap este játszanak, a MAC Budapest vendégei lesznek, másnap pedig a Fehérvári Titánok csapata fogadja.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, péntek:
Vienna Capitals II.–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (1–1, 1–1, 0–2),
gólszerzők: Alekszander Golovin (1.), Radim Valchar (30.), Fodor Csanád (50.), Tomás Brnák (59.), illetve Szabad Krisztián (11.), Nicholas Kuqali (34.).
Kiállítások: 2 és 14 perc.
Kapura lövések: 23–45.

Pénteki eredmények: Ferencváros–Újpest 4–3 (2–1, 1–1, 1–1), Miskolci DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona 7–2 (1–1, 3–1, 3–0) és Fehérvári Titánok–Dunaújváros 2–5 (0–0, 0–0, 2–5).