Már az első félidőben tízzel vezetett az SZKC

Zátyi Tibor 2017. november 23., 20:48

Úgy tűnik, kiheverte temesvári vereségét a Székelyudvarhelyi KC, hiszen csütörtökön este nagyon sima győzelmet aratott a férfi kézilabda Bölények Ligája 12. fordulójában, 39–20-ra verte a Jászvásári Polit.

Inkább hasonlított edzőmeccsre, mint igazi bajnokira. Nagyon simán győzött a KC Fotó: Pál Árpád

Közel telt ház előtt csapott össze a két együttes, a hazaiak keretéből Marius Szőke hiányzott. A KC új, sötétzöld mezben játszott, Dragan Djukic pedig a Da Rosa – Baranau, Ghiță, Tálas, Balázs, Szadovij, Csog felállást küldte pályára, ez a sor végigjátszotta a félidőt.

Az elején potyogtak a gólok, a kezdőként szerepet kapott Csog elemében volt, az első öt percben háromszor zörrentette meg a jászvásári hálót, így edzőjüknek, Florin Spiridonnak 8–4-es állásnál időt kellett kérnie.

A folytatásban is jól játszott a KC, Buzogány büntetőt védett, majd Baranau is begyújtotta rakétáit, így simán növelte előnyét a házigazda (22. perc: 15–7).

Ezután sem változott a játék képe, Da Rosát alig lehetett legyőzni, Tálas is berámolt öt gólt, így a KC 21–11-es állásnál mehetett pihenőre. A nézők természetesen rászámoltak az ellenfélre.

{P19}

A második félidőt a Buzogány – Mihalcea, Kuzmanoszki, Vilovszki, Fekete, Dragas, Kovacevic felállásban játszotta a KC, pályára lépett még Szaldacenka és Krivokapic is. Jászvásár nem volt komoly ellenfél, a különbség pedig folyamatosan nőtt, a 43. percben 30–16 volt az állás.

Kissé lelassult a gólgyártás, az 52. percben pedig 34–18 volt az állás, Szaldacenka kivédett két büntetőt. A mérkőzésen betalált a KC összes mezőnyjátékosa, a hajrában vezetett hússzal is, a végeredmény 39–20 lett.

Fotó: Pál Árpád

Az odavágók utolsó fordulója következik, a KC jövő vasárnap 16.30-tól a Bukaresti Dinamo vendége lesz.

A címvédő továbbra is gödörben van, ezúttal a Tordai Potaissa otthonában maradt alul egy góllal. A Konstancai Dél-Dobrudzsa KC idegenben legyőzte a HC Vasluit, a meccs pikantériáját az adta, hogy a tengerpartiak jelenlegi edzője, Sandu Iacob pár héttel korábban a moldvai együttestől érkezett.

{P21}

Amúgy kettészakadt a mezőny, a 8. Bukaresti CSM és a 9. Nagybánya között már hat pont a különbség.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 12. forduló:
Székelyudvarhelyi KC–Jászvásári CS Poli 39–20 (21–11),
gólszerzők: Tálas 6, Baranau 5, Ghiță, Csog 4–4, Balázs, Vilovszki, Szadovij, Kovacevic 3–3, Fekete, Mihalcea, Kuzmanoszki 2–2, Dragas, Krivokapic 1–1;
hétméteresek: 1/1 , illetve 5/0;
kiállítások: 8, illetve 2 perc.