Visszavágott a Csíkszeredai Sportklub

Székelyhon 2017. november 19., 22:04

Hazai pályán visszavágott a péntek esti vereségért a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Coronának. A kék-fehérek nem pihennek, hétfőn este székely rangadót rendeznek Gyergyószentmiklóson.

Fotó: Gecse Noémi

Akárcsak a pénteki találkozón, a vasárnap esti meccs eredményét is beleszámították a román jégkorongbajnokságba és az Erste Ligába is.

{K1}

Telt ház előtt léptek pályára a csapatok a Vákár Lajos Műjégpályán, sokan kíváncsiak voltak az erdélyi rangadóra, a Sportklubhoz visszatérő Szcsasztlivij, illetve Flinta játékára.

Jó iramú, kiegyensúlyozott összecsapást hozott a találkozó, amelyről nem hiányoztak a hoki savát-borsát adó kisebb bunyók, ütközések. A vezetést a Sportklub szerezte meg a mérkőzés elején egy távoli lövésből (1–0), majd a második játékrész hajrájában, a harmadik egymást követő brassói emberelőny végén a Corona kiegyenlített (1–1).

A harmadik játékrész elején Szcsasztlivij indításából Fodor egy remek elfutásból újra vezetéshez juttatta a Sportklubot (2–1), de Molnár Zsombor találatával a Brassó erre is tudott válaszolni (2–2).

Az ötperces hosszabbítás nem hozott gólt, következtek a büntetőlövések. Hét-hét lövésig jutottak el csapatok, és ebből a Sportklub került ki győztesnek. Ezen a mérkőzésen két-két pontot szerzett a csíki gárda (a román bajnokságban és az Erste ligában), míg a brassóiak egyet-egyet.

Legyőzte a MAC-ot az Újpest

Az Újpest nagy küzdelemben 3–2-re nyert a második helyen álló, vendég MAC Budapest ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. Az Erste Liga magyarországi mérkőzésein: Újpesti TE–MAC Budapest MAC 3–2, Fehérvári Titánok–EV Vienna Capitals (osztrák) 4–1 és Ferencváros–Vienna II. 8–3.

Jégkorong, a vasárnap esti meccs eredménye:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 3–2 – szétlövés után (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0),
gólszerzők: Peter Fabus (5. perc), Fodor Csanád (42.,) és Vjacseszlav Belov (65.), illetve Gyenisz Zabludovszki (36.) és Molnár Zoltán (54.).
Büntetőpercek: 12–10.