A második félidőben szárnyalt a Székelyudvarhelyi KC, megtörve a rossz sorozatot

Zátyi Tibor 2017. október 12., 20:57

Harmadik idegenbeli találkozóján első győzelmét szerezte meg csütörtök este a Székelyudvarhelyi KC, a férfi kézilabda Bölények Ligája 7. fordulójában a HC Vaslui otthonában szoros első félidőt követően kiütéses győzelmet aratott.

Archív Fotó: Barabás Ákos

Pár mérkőzés kihagyás után visszakerült a játékvezetői lapra Cristian Ghiță, továbbá Tálas Huba csapatkapitány sem hiányzott, akit nem tiltottak el a piros lapos kiállítását követően.

A találkozó első perceiben az SZKC diktálta az iramot, majd

a hazaiak zsinórban három gólt dobtak,

emiatt Dragan Djukicnak, az SZKC edzőjének a 11. percben 6–4-es hátrányban időt kellett kérnie.

A rövid pihenőt követően hamar rendezte a sorokat, pár perc alatt egyenlített is csapata. A vezetést azonban nem tudta megszerezni, hiszen a HC Vaslui ismét ellépett az eredményjelzőn, a 23. percben 12–9-re vezetett. A játékrészből hátramaradt időben a házigazdákon volt a sor, hogy megtorpanjanak, a szünetig csupán egyszer tudtak betalálni, míg a vendégek fokozatosan ledolgozták hátrányukat, és 14–13-as vezetésnél mentek az öltözőkbe.

Térfélcsere után már a KC diktálta az iramot, fokozatosan ellépett, a 37. percben már néggyel vezetett (14–18).

A védekezés feljavult, így belefért, hogy támadásban kimaradt pár helyzet, az előny így is nőtt (45. perc: 17–22). A hazaiak fejben szétestek, az utolsó tíz percben teljesen feladták a harcot. A KC pedig nyugodt kézilabdát játszva növelte előnyét, szinte ötpercenként szerzett gólt (54. perc: 19–27). A mérkőzés végét jelző sípszóig csak a KC talált be, végül tizenkettővel nyert.

Győzelmének köszönhetően az SZKC feljött a táblázat harmadik helyére.

A következő fordulóban ismét csütörtökön játszik, 18.15-kor a Konstancai Dél-Dobrudzsa KC-t fogadja.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 7. forduló:
HC Vaslui–Székelyudvarhelyi KC 19–31 (13–14),
gólszerzők:
Baranau 5, Kovacevic, Dragas 4–4, Mihalcea, Ghiță, Kuzmanoszki, Krivokapic, Szadovij 3–3, Vilovski 2, Tálas 1.
Hétméteresek: 1/0, illetve 3/3.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.

SZKC: Da Rosa – Kovacevic, Szadovij, Vilovski, Szőke, Krivokapic, Baranau. Játszott még: Saldacenka – Tálas, Csog, Dragas, Kuzmanoszki, Ghiță, Mihalcea, Fekete, Balázs.