Kereken száz gólt rúgtak az Udvarhely körzeti bajnokságban

Zátyi Tibor 2017. szeptember 19., 18:09

Négy együttes továbbra is minden mérkőzését megnyerte az idei Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban, az A csoportban a címvédő Farkaslakával Szentegyháza tartja a lépést, a B-ben Kápolnás, míg a C-ben Homoródszentmárton áll az élen.

Zetelaka II. szerezte az első gólt Kápolnáson, ám végül simán kikapott Fotó: Haáz Sándor

Székelyvarság hazai pályán fogadta Szentléleket a negyedik fordulóban, és már az első percben hátrányba került. Ez nem törte meg az A csoport újoncát, a hetedik percben már vezetett, a szünetig pedig tovább növelte előnyét. Térfélcsere után Szentlélek gyorsan szépített, ám erre is gyorsan jött a varsági válasz, a hazaiak végül 5–2-re győztek.

Sokáig kiegyensúlyozott volt a Farkaslaka–Felsőboldogfalva mérkőzés, a 70. percben még 2–2 volt az állás.

Ezt követően a vendégek játéka teljesen szétesett, a farkaslakiak pedig egymás után rúgták a gólokat, 8–2-re nyerték meg a meccset.

Fotó: Haáz Sándor

Végig hajtós volt a Zetelaka–Malomfalva találkozó, amelyen a sok szabálytalanság nagyon töredezetté tette a játékot. A teljes keretű vendégek támadtak többet, és helyzetkihasználásuk is jobb volt, így három ponttal távoztak.

A Sporting–Szentábrahám mérkőzésen a vendégek az első félidő hajrájában ellentámadásból lőtt góllal szerezték meg a vezetést. A Sporting térfélcsere után is végig támadott, a 80. percben jött össze a fordítás, majd egy újabb góllal 3–1-re vezetett. Szentábrahám a hosszabbítás elején szépített, az egyenlítésre azonban már nem futotta erejéből.

A Szentegyháza–Nagygalambfalva meccs is küzdelmes volt, a nézők közül sokan mondták, hogy amely csapat gólt szerez, meg is nyeri az összecsapást. Igazuk lett, hiszen az 57. percben, egy hazai szögletet követően nem tudtak jól felszabadítani a vendégek, a kipattanót kapásból lőtte a hálóba a szentegyházi játékos, ez a gól pedig elég is volt a győzelemhez.

A B csoportban fél óra játék után úgy tűnt, hogy Székelyderzs magabiztos győzelmet arat Nagygalambfalva II. vendégeként, hiszen a 29. percben már 3–0-ra vezetett. Ez azonban nem történt meg, a hazaiak ugyanis a szünetig egyenlítettek, majd

a 90. percben a győztes gólt is berúgták. Ezt nem tudták feldolgozni a vendégek, egyik játékosuk, aki a lelátón ült, a lefújás után megütötte a játékvezetőt.

Hiába vezetett kétszer is a Korondi Ifjúság Farcádon, egy ponttal kellett megelégednie, így a Zetelaka II. csapatát simán legyőző Kápolnás egyedül vezeti a B csoportot.

Mivel a Parajdi SK kisebb meglepetésre 5–3-ra kikapott Kányádban, a C csoportban is csak egy százszázalékos csapat maradt, Szentmárton, a feljutásért harcoló együttes Kobátfalván gyűjtötte be könnyedén a pontokat. A Zeteváralja–Szentpéter mérkőzésen a vendégek közel álltak a pontszerzéshez, azonban 1–0-s állásnál büntetőt hibáztak.

Érdekesség, hogy

a 4. fordulóban megrendezett tizenkilenc mérkőzéseken összesen száz gólt rúgtak a csapatok, ez találkozónként több mint ötgólos átlagot jelent.

Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság, 4. forduló. A csoport:
Szentegyháza–Nagygalambfalva 1–0 (0–0), vezették Ilyés Cs. – Incze Á., Joó R., gólszerző Miklós Zoltán (57);
Székelyudvarhelyi Sporting–Szentábrahám 3–2 (0–1), vezették Tifán A. – Incze Á., Farkas H., gólszerzők Gudor Elemér (78., 89.), Demény Norbert (80.), illetve Dodó Balázs (45.), Gindella Viktor (90+1.);
Zetelaka–Malomfalva 0–3 (0–1), vezették Ilyés Cs. – Bíró E., Joó R., gólszerzők Magyari Dániel (37.), Birtalan Barna (70.), Sófalvi Ottó (89.);
Székelyvarság–Szentlélek 5–2 (3–1), vezették Sárkány J. – Kovács T., Ozsváth A., gólszerzők Pál Levente (4., 41.), Szász Zsolt (7.), Pál Attila (50., 63.), illetve Fancsali Előd (1.), Hajdó László (47.);
Farkaslaka–Felsőboldogfalva 8–2 (1–1), vezették Bíró B. – Feleki B., Kecseti H., gólszerzők Simó Magor (8., 86., 89.), Fancsali Levente (53.), Gergely Tamás (72., 77.), Béla Levente (73.), Dénes Botond (79.), illetve Victor Sângeorzan (41., 59.);
Agyagfalva–Lövéte 2–4 (1–3), vezették Kovács B. – Csíki I., Szécsi B., gólszerzők Szőcs Attila (45.), Séra Attila (58.), illetve Szász Lajos (6.), Pál Sándor (30.), Fórika Zsolt (35.), György Levente (70.);
Betfalva–Fiatfalva 1–2 (1–1), vezették Szabó A. – Bartos L., Kiss T., gólszerzők Zoltáni Róbert (31.), illetve Kiss Adolf (9., öngól), Putz Tamás (82.).

B csoport
Bögöz–Hodgya 3–1 (1–1), vezették Hegyi H. – Farkas H., Ozsváth A., gólszerzők Demeter Attila (11.), Péter Csaba (68.), Tófalvi Lajos (80.), illetve László Csaba (17.);
Siménfalva–Csekefalva 4–0 (2–0), vezették Barabás Z. – Páll M., Fazakas L., gólszerzők Rákosi Csaba (11.), Szőke Alpár (43.), Keresztes István (70.), Pálfi Attila (79.);
Gagy–Bogárfalva 3–0 (1–0), vezették Fazakas K. – Ráduly I., Kiss T., gólszerzők Benkő Gábor (24.), Bedő Huba (61.), Gothárd László (81.);
Farcád–Korondi Ifjúság 2–2 (0–1), vezették Fodor J. – Puja T., Bartos L., gólszerzők Kerestély József (70.), Péter Imre (75.), illetve Nagy Zsolt (13.), Balázs László (73);
Alsóboldogfalva–Parajdi SE 7–2 (3–1), vezették Szécsi B. – Nagy Z., Kovács L., gólszerzők Vass Dávid (2.), Bigyi József (35.), Tamási Zsolt (44.), Borbély Lóránt (67., 77., 81., 85.), illetve Horváth István (26.), Tódor Attila (88.);
Nagygalambfalva II.–Székelyderzs 4–3 (3–3), vezették Tifán A. – Sárkány J., Bíró B., gólszerzők Szőcs Attila (33.), Valentin Urdea (41., 43.), Vass Imre (90.), illetve Dénes Ákos (24.), Orbók Csaba (27.), Konát Szilárd (29.), kiállítva Kis László (Derzs, a mérkőzés végén);
Kápolnás–Zetelaka II. 6–1 (2–1), vezették Csiszár F. – Csíki A., Lőrincz Gy., gólszerzők Lőrincz Ádám (31., 42.), Both Lajos (55., 63.), Elekes Tibor (67.), Lőrincz Szabolcs (70.), illetve Miklós Zoltán (11.).
A 2. fordulóból pótolták: Nagygalambfalva II.–Kápolnás 0–4 (0–2), vezették Fodor J. – Nagy Z., Puja T., gólszerzők Lőrincz Szabolcs (33., 60., 76.), Bálint Szabolcs (45.).

{S2}

C csoport
Kányád–Parajdi SK 5–3 (4–1), vezették Szécsi B. – Nagy Z., Kovács L., gólszerzők András Norbert (1.), Péter Róbert (7.), Forró Dénes (17.), Zoltán Ferenc (43.), Péter Norbert (63.), illetve Káli Béla (9.), Kopacz Sándor (61.), Ambrus Levente (70.);
Zeteváralja–Szentpéter 1–0 (1–0), vezették Kovács T. – Sárkány J., Hegyi H., gólszerző Sebők Tóni (40.);
Oklánd–Kissolymos 2–1 (1–0), vezették Csiszár F. – Csíki A., Lőrincz Gy., gólszerzők Benkő István (35.), Egyed Csongor (60.), illetve Fogarasi Szilárd (63.);
Kobátfalva–Szentmárton 1–6 (0–4), vezették Páll M. – Barabás Z., Fazakas L., gólszerzők Domokos Kálmán (48.), illetve Kerekes Attila (11.), Kis Zsolt (30., 44.), Szabó Attila (35.), Lakatos Sándor (52., 68.);
Alsósófalva–Betfalvi Ifjúság 6–2 (4–0), vezették Bíró B. – Feleki B., Kecseti H., gólszerzők Csortán István (4., 8., 83.), Fülöp Szabolcs (6.), Fülöp Mihály (16.), Gliga Tamás (75., öngól), illetve Forgács Jenő (50.), Dodó Szabolcs (85.);