Szászföldön tekernek a csíkiak

Kovács Attila 2017. július 07., 14:09

Olasz győzelem született a Szeben Kerékpáros Körverseny nyitónapján, ahol a Tusnad Drag Cycling Team sportolói is rajthoz álltak. Az első szakaszt egy kolumbiai nyerte, Novák Károly Eduárd pedig nem ért célba.

Fotó: Dragoș Dumitru

Nagyszeben utcáin tekertek szerda este a prológon induló versenyzők, a 2,3 kilométeres távot elsőként az olasz Andrea Pallini teljesítette. A román válogatott Eduard Grosu 22. helyen végzett, TDCT sportolói a mezőny közepén, illetve végén érkeztek be a célba.

A csütörtöi szakaszt azamerikai Team Illuminate csapatát erősítő kolumbiai Edwin Avila nyerte, a második helyen pedig Eduard Grosu végzett. A TDCT-től az élmezőnyben végzett Lezica Facundo és Ruben Ramos, míg a többiek sereghajtóként értek célba. A szakaszt nem fejezte be Novák Károly Eduárd, így számára sportolóként befejeződött a Szebeni Körverseny.

A viadalon három pro-kontinentális és 16 kontinentális gárda vesz részt, a 18-szoros amerikai és kétszeres világbajnok United Healthcare csapat a legerősebb együttes, amely Romániában versenyzett. Az amerikai gárda tagja a kolumbiai Daniel Jaramillo, aki az elmúlt hétvégén megnyerte a Magyar Kerékpáros Körversenyt.

A Tusnad Drag Cycling Team három argentin, egy orosz és két székelyföldi versenyzővel állt rajthoz a Szeben Körversenyen. A paralimpiai bajnok Novák Károly Eduárd mellett a 18 éves László Péter, Hugo Velazquez, Ruben Ramos, Lezica Facundo és Leonyid Krasznov alkotja a csapatot.

Vasárnap zárul a verseny

A csütörtöki első szakaszon a Nagyszeben–Balázsfalva–Szerdahely–Nagyszeben 211,8 km-es hosszúságú útvonalon haladtak a versenyzők.

Pénteken a 2. szakasz, a 160 km-es hosszúságú királyetap vár a mezőnyre a Nagyszeben–Szentágota–Bâlea-tó távon. Szombaton a 3. a Nagyszeben–Szászsebes–Szebenjuharos közötti 211,5 km-es szakasz következik, vasárnap pedig a Nagyszeben –Medgyes–Nagyszeben (148 km) útvonalon tekernek a versenyzők. A Nagyszebeni Kerékpáros Körversenyről az esti órákban napi összefoglalókat sugároz DigiSport 2 tévécsatorna.

A 114 versenyző összesen 734 kilométert tesz meg, a Transzfogarast is érintve a királyetapon.

Szeben Körverseny, prológ, 2,3 km: 1. Andrea Pallini (olasz, Androni Sidermec Botecchia) 3.08 perc, 2. Luca Pacione (olasz, Androni Sidermec Botecchia) 2 másodperc hátrány, 3. Carlos Alzate (kolumbiai, United Healthcare) 4 mp h, … 10. Lovassy Krisztián (Differdange Losch) 6 mp h., ...22. Eduard Grosu (Románia) 9 mp h., …71. Ruben Ramos (argentin, TDCT) 17 mp. h., ...73. Lezica Facundo (argentin, TDCT) 17 mp h., ...103. Leonyid Krasznov (orosz, TDCT) 26 mp h., 106. Novák Károly Eduárd (TDCT) 30 mp h., ...108. Péter László (TDCT) 43 mp h.

Szeben Körverseny, 1. szakasz, 211,8 km: 1. Edwin Avila (kolumbiai, Team Illuminate) 5:01:57 óra, 2. Eduard Grosu (Románia) 43 másodperc hátrány, 3. Simon Ponzi (olasz, CCC Sprandi Polkowice) 43 mp. h., ...25. Lovassy Krisztián (Differdange Losch) 43 mp. h., ...30. Lezica Facundo (argentin, TDCT) 43 mp h., ...71. Ruben Ramos (argentin, TDCT) 43 mp. h., ...97. Hugo Angel Velazques (argentin, TDCT) 2:45 perc hátrány, ...103. Leonyid Krasznov (orosz, TDCT) 18:12 p. h., ...103. Péter László (TDCT) 18:12 p. h. Novák Károly Eduárd nem fejezte be a szakaszt.