Hatodik helyen végzett az Olimpic

Székelyhon 2017. június 19., 15:34

Csoportjában a harmadik helyen végzett a Marosvásárhelyi Olimpic ifjúsági 2-es korosztályú lánycsapata a döntő tornán, így csak az 5–6. helyért játszhatott.

Tulcea csapatát simán verte a Olimpic az utolsó csoportmeccsen Fotó: Pál Árpád

Székelyudvarhely sportcsarnoka adott otthont az ország legjobb nyolc csapatát felvonultató megmérettetésnek. Nagy célokkal utazott el a múlt heti tornára a Marosvásárhelyi Olimpic, ugyanis tavaly (akkor még ifjúsági 3-as korosztályban játszott) bajnoki címet szerzett.

Ezúttal a legkeményebb ellenféllel kezdtek, de nem tudták legyőzni a Bukaresti CSM-t, amely 23–20-ra diadalmaskodott. A szerda délelőtti meccs után kissé letörtek a lányok, másnap pedig Brăila sportiskolájával csaptak össze. Akárcsak egy nappal korábban, ezúttal sem pártolt melléjük a szerencse: egy góllal kaptak ki (félidőben még vezettek egy góllal).

A harmadik találkozónak így már nem volt különösebb tétje, de Tulcea csapatát így is kilenc góllal verték a vásárhelyiek.

Mihaela és Claudiu Evi tanítványai szombaton helyosztót játszottak, amelyen lehetőséget kapott minden játékos. A vásárhelyiek az Energetic Râmnicu Vâlcea-tól kikaptak, így a hatodik helyen végeztek.

{P25}

A döntőbe az Olimpic két ellenfele, a Bukaresti CSM és a Brăilai Sportiskola jutott be: a fővárosiak győzelmével ért véget a találkozó. Brassó csapata lett a bronzérmes, a kisdöntőben a Corona 20–24-re verte Slatina együttesét.

A Marosvásárhelyi Olimpic csapatából Andreea Târșogant választották a bajnokság legjobb balátlövőjének, Monica Bărăbașt pedig a legjobb irányítónak.

{P20}

Kézilabda, lányok, ifjúsági 2-es korosztály, döntő torna, Székelyudvarhely:
1-es csoport:
 Bukaresti CSM–Marosvásárhelyi Olimpic 23–20 (10–7), Brăilai Sportiskola–Tulceai ISK 26–29 (11–14), Olimpic–Brăila 22–23 (13–12), Bukarest–Tulcea 32–24 (18–13), Tulcea–Olimpic 18–27 (8–14), Bukarest–Brăila 17–19 (8–7).
A csoport végeredménye:
1. Bukarest 6 pont,
2. Brăila 6,
3. Olimpic 3,
4. Tulcea 3.
2-es csoport:
Bukaresti 181 SSP–Brassói Corona 17–24 (8–12), Energetic Râmnicu Vâlcea–Slatinai Sportiskola 21–22 (11–10), Brassó–Slatina 24–24 (11–12), Bukarest–Rm. Vâlcea 25–26 (13–13), Rm Vâlcea–Brassó 27–30 (11–16), Slatina–Bukarest 20–25 (9–12).