Bronzéremmel tért haza Szőcs László cselgáncsozó

Székelyhon 2017. június 19., 15:35

Dobogós helyen végzett Horvátországban, a Zágrábban megrendezett, veteránok számára kiírt cselgáncs Európa-bajnokságon a csíkszeredai Szőcs László.

Tavaly ezüstérmet szerzett Szőcs László az Eb-n, és idén is felállhatott a dobogóra Fotó: Facebook/Szőcs Laci

A 44–49 évesek korosztályában, a +100 kg-os súlycsoportban induló Szőcs a tavalyi jó szereplésének köszönhetően az első körben erőnyerő volt, majd a negyeddöntőben egy szlovén sportolót győzött le. Az elődöntőben vereséget szenvedett orosz ellenfelétől, a bronzéremért megrendezett mérkőzésen azonban nyert francia vetélytársával szemben, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

A csíki cselgáncsozók közül Bilibók Sándor is részt vett a kontinensbajnokságon, de neki – sajnos – nem sikerült az éremszerzés. Különben egyre népszerűbb a cselgáncsozók között a veterán Európa-bajnokság, idén 28 ország 870 dzsúdósa vett részt a zágrábi vetélkedőn.