Vendégsikerek az osztályozókon

Székelyhon 2017. június 18., 19:14

Három góllal nyert a Kézdivásárhelyi KSE a Maroshévízi Pro Mureșul vendégeként a 3. ligás osztályozó párharc első meccsén. A Marosoroszfalui Mureșul is hazaiként szenvedett vereséget a Brassó megyei Vidombáki Viitorultól.

Körülbelül hatszázan szurkoltak Ovidiu Mărginean legénységének Marosoroszfalun Fotó: Facebook/Mureșul Rușii Munți

Hazai pályán kezdte Marosoroszfalu csapata a 3. ligás szereplésért zajló küzdelem oda-visszavágós összecsapását. Az első félidőben számos helyzetet kidolgoztak a vendéglátók, de hiába uralták a játékot, nem tudtak betalálni. Szünet előtt nem sokkal a házigazdák távoli lövése majdnem beakadt a Viitorul hálójába, de a kapus nagy bravúrral védett.

A vendégek mindössze két gyenge rúgással próbálták megszerezni a vezetést. 0–0-s eredménynél vonultak be az öltözőbe a csapatok.

Pihenő után nem sokkal egy fejes góllal vezetést szerzett a Brassó megyei együttes. Küzdött az egyenlítésért a Marosoroszfalu, ellenfele pedig próbálta megőrizni előnyét, és a védekezésre koncentrált. Jól is sikerült, ráadásul öt perccel a rendes játékidő lejárta előtt még egyszer betalált, így magabiztos előnnyel várja a visszavágót.

Vidombákon szombaton 17.30-kor kezdődik a második meccs.

Előnyben a kézdiek

Telt ház előtt, esős időben csapott össze Hargita és Kovászna megye bajnoka, a Maroshévízi Pro Mureșul és a Kézdivásárhelyi SE. A találkozón a vendégek akarata érvényesült. Az első félidőben nem született gól, a házigazdák kapusa óriási helyzeteknél mentett. A második játékrész utolsó negyedórájában felpörögtek az események. Előbb Kurtuly Róbert előnyhöz juttatta a vendégeket, majd nem sokkal később kiállították a hazaiak védőjét, Bort, aki megkapta második sárga lapját is.

Telt ház előtt fogadta a Pro Mureșul a KSE-t. A vendégeket is több mint 150-en kísérték el Fotó: Facebook/PROMureșul

Tíz perccel később már kettős emberhátrányba került a Pro Mureșul, ugyanis Maximiuc is begyűjtötte második figyelmeztetőjét, ezzel eldőlt a mérkőzés is, ugyanis az utolsó percekben Alin Babei kétszer is betalált még a maroshévíziek hálójába.

Ezen kívül még egy tizenegyest is kihagytak a vendégek (a kapufáról kifelé pattant a labda), így végül a KSE 3–0-s győzelmével ért véget a találkozó.

Ugyancsak szombaton 17.30-kor kezdődik a visszavágó, melynek a kézdivásárhelyi Sinkovits-stadion ad otthont.

Egyébként a 21 osztályozós párharc odavágójából hét meccsen a hazaiak győztek, három találkozó döntetlennel ért véget, míg tizenegyen a vendégek diadalmaskodtak.

Labdarúgó 3. Liga, osztályozó, odavágók:
Maroshévízi Pro Mureşul (Hargita megye)–Kézdivásárhelyi SE (Kovászna) 0–3 (0–0),
gólszerzők: Kurtuly (74.), Babei (87. és 90. perc).
Maroshévíz: Petrescu – Bor, Dolhescu, Maximiuc, Ungureanu, Crăciun (Covrig, 80.), Kercsó, Tararache T., Újlaki, Tararache S., Ciocania (Stan, 75.).
Kézdivásárhely: Bunduc – Olah (Fozocoș, 68.), Bukur, Tankó (Vulcan, 87.), Tompa, Albu (Gáll, 39.), Gazda, Cășineanu, Gajdó G. (Gajdó T., 82.), Babei, Kurtuly.
Kiállítva: Bor (75.), Maximiuc (84.) – mindketten Maroshévíztől.

Marosoroszfalui Mureșul (Maros)–Vidombáki Viitorul (Brassó) 0–2 (0–0);
gólszerzők: Dragoş Dumitraş (55.), Mihai Apetrei (85.).
Marosoroszfalu: Claudiu Bucin – Cătălin Bugnar, Răzvan Dan, Florin Vasile Pop, Cosmin Marian, Gábor Raul, Marius Luca, Răzvan Bucin, Csog Norbert, László Norbert, Mihai Ilovan. Cserék: Gábor Csaba, Călin Dima, Florin Pop, Marius Sabău, Zsigmond Vilmos, Andrei Ormenișan, Florin Suciu.