Vereség az utolsó hazai meccsen

Horváth Bálint Ottó 2017. március 10., 10:22

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

Fotó: Boda L. Gergely

Hamar jelentős hátrányba kerültek a csütörtök esti találkozón a vásárhelyiek, akik leginkább a második negyedben hibáztak, sok támadást elrontottak, és közeli dobásaikat is kihagyták. A másik oldalon viszont a vendégek hatékonyan fejezték be támadásaikat, és húszpontos előnyre tettek szert.

Szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak főképp a legeredményesebb Angel Robinson és Tear\'a Laudermill révén próbálkoztak, mégis képtelenek voltak javítani teljesítményükön, így tovább nőtt a különbség a két csapat között. Aztán az utolsó negyedben a Sirius KK ugyanannyi pontot dobott, mint az ICIM, amely végül fölényesen nyert.

A középszakasz alsóházából még két forduló maradt hátra, a Sirius KK mindkét mérkőzésén idegenben játszik, előbb március 18-án, szombaton a CSBT Alexandria, majd négy nappal később a Jászvásári Politehnica vendége lesz.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, középszakasz, alsóház, 4. forduló, ligeti Sportcsarnok, 80 néző:
Marosvásárhelyi Sirius KK–Aradi ICIM 62–84 (18–27, 12–22, 19–22, 13–13)
Sirius KK: Robinson 21, Laudermill 16 (1), Mc Cune 13, Lovász 4, Radu 4, Mészáros 4, Pop, Gál, Parajdi, Bartha. Vezetőedző: Steff Zakariás
ICIM: Stroman 29 (1), Hadzovic 21, Pasic 17, Nagy 13, Mc Guire 2, Demeter 2, Mercea, Moraru, Zidaru, Szőcs. Vezetőedző: Bogdan Bulj
Vezették: Amalia Marchiș, Bertalan István (mindketten Kolozsvár), Alexandru Ivan (Târgoviște)

Az alsóház másik mérkőzésén (szerda):
Jászvásári Politehnica–CSBT Alexandria 66–78 (13–19, 18–20, 14–18, 21–21)

A felsőház 6. fordulójának eredményei (szerda):
Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Szatmárnémeti VSK 72–64 (15–10, 11–12, 27–19, 19–23)
CSM Târgoviște–Galaci Phoenix 53–50 (11–13, 13–9, 15–19, 14–9)
Brassói Olimpia–Kolozsvári U 62–75 (19–25, 14–10, 17–14, 12–26).