Négy csíkszeredai a sítájfutó-világbajnokságon

Székelyhon 2017. március 09., 16:29

Szibériában, Krasznojarszkban elkezdődött a sítájfutók 22. világbajnoksága. A megmérettetést a 2019-es téli Universiádé főpróbájának is tekintik a szervezők.

A csíki sportolók a vegyesváltóban nem voltak érdekeltek, de a sprintversenyen igen. Utóbbi megmérettetésen helyenként kásás, vizes, nehéz hóban, helyenként pedig fagyott pályán haladt a mezőny.

A férfiaknál és a nőknél is svéd győzelem született: a hölgyeknél a svéd Tove Alexandersson 8 másodperccel bizonyult gyorsabbnak az orosz Polina Frolovánál, míg a dobogó harmadik fokára a finn Salla Koskela állhatott fel. A férfiaknál hatalmas harc zajlott az érmekért, sokáig úgy tűnt, hogy a dobogót a hazaiak foglalják el teljesen, de a svéd Ulrik Nordberg nem hagyta annyiban a dolgokat, és mindössze másfél másodperccel nyert az orosz Andrej Lamov és a szintén orosz Szergej Gorlanov előtt.

A csíkiak közül Csúcs Klaus volt a leggyorsabb, ő a 29. helyen ért célba, Simion Suciu 39., Szép Zoltán pedig 42. lett.