Németországban versenyeztek a H2O Team úszói

Horváth Bálint Ottó 2017. március 07., 13:49

A Marosvásárhelyi H2O Team Sportklub úszói három érmet és több előkelő helyezést szereztek hétvégén Berlinben az International Swim Meeting 2017 elnevezésű versenyen.

Fotó: H2O Team

A háromnapos rangos megmérettetésen 25 országból 154 sportklub 955 versenyzője állt rajthoz, a marosvásárhelyi klubot két úszó, Daniel Nicușan (16 éves) és Mészáros Balázs (14) képviselte, akiket Bartalis Károly vezetőedző és Nagy István Barna erőnléti edző készítettek fel.

A német fővárosban a két fiatal sportoló sok versenyszámban volt érdekelt, és mindegyikben az élmezőnyben végzett: Daniel Nicușan ezüstérmet nyert 50 méter hátúszásban, valamint három 4. helyezést (200 m hát, 100 m pillangó, 200 m vegyes) és két 6. helyezést (400 m vegyes, 100 m hát) ért el, míg Mészáros Balázs két bronzéremmel gazdagodott, amelyet 200 méter vegyes- és 100 m hátúszásban szerzett, emellett még két 4. helyezést (200 m hát, 100 m mell), egy 5. (100 m pillangó), egy 6. (50 m mell), egy 7. (400 m gyors) és egy 8. helyezést (50 m pillangó) tudhatott magáénak.

Megkeresésünkre Bartalis Károly, a Marosvásárhelyi H2O Team Sportklub vezetőedzője úgy nyilatkozott, figyelembe véve a verseny jelentőségét, határozottan jó eredményeket értek el a sportolóik, akik azonban ennél sokkal többre is képesek. Bartalis közölte, leginkább a 200 és a 400 méteres vegyesúszásban célozták meg az éremszerzést, de a többi versenyszámban is szerettek volna minél jobban teljesíteni.

„Számunkra mindenképpen hasznos, átmeneti verseny volt, hiszen hamarosan következik az országos bajnokság döntője, így főleg arra készültünk” – mondta Bartalis Károly, aki szerint úszóiknak évente kétszer kellene kimenni a németországihoz hasonló külföldi versenyre, hogy Európa legjobbjai között felmérjék szintjüket.