Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Gergely Imre 2017. március 05., 15:47

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

Vasárnap délelőtt egy alaposan megfiatalított Progym korcsolyázott ki az alapszakasz utolsó mérkőzésére. A légiósok közül csak Jaskevics és Nyerges játszott. A gépezet nehezen indult be, az első húsz percben 3–2 volt az állás. Aztán javult a helyzet, és sima lett a vége. Kevesebb volt a lőtt gólok száma, de így is elértek 12-ig a piros-fehérek.

Jön az elődöntő

Az alapszakaszos harmadik Progym a második Sportklubbal csap össze a kedden este kezdődő elődöntőben, míg a másik ágon az alapszakaszt megnyerő Brassó a negyedik Galaccal küzd a döntőért. A párharc három győzelemig tart.

Az első két meccset Csíkszeredában, illetve Brassóban rendezik kedden és szerdán 18.30-tól. A harmadikat – és ha kell a negyedik mérkőzést – Gyergyószentmiklóson, illetve Galacon játsszák szombaton és vasárnap. Ha szükség lesz 5. mérkőzésre is, akkor az ismét Csíkszeredában és Brassóban lenne 14-én, kedden. Az 5. helyért Steaua–Sportul mérkőzések lesznek.

Autóbusszal Csíkszeredába

A Progym-szurkolótábor autóbuszos utazást szervez a bajnokság csíkszeredai elődöntőire. „Célunk, hogy szurkolásunkkal győzelemre, döntőbe juttassuk a csapatot” – szól a felhívás. Az utazásra jelentkezni Gergely Imrénél lehet (telefon: 0740–288772). Ugyancsak lehetőség van erre a jégpályán, a Progym irodájában 9 és 14 óra között. Az utazás ára 20 lej fejenként egy napra. A busz mindkét napon 16.30-kor indul a gyergyószentmiklósi kultúrháztól.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz, utolsó meccs:
Gyergyószentmiklósi Progym–Bukaresti Sportul Studențesc 12–3 (3–2, 4–0, 5–1),
gólszerzők: Georgi Jaskevics (15., 21., 31., 44.), Benedek Roland (16., 59., 60.), Csergő Hunor (12.), Elekes Darabont Hunor (29.), Nyerges Lajos (39.), Barabás László (44.) György Rajmond (52.), illetve Gabriel Iordache (10.), Andrei Dumitru (17.), Marius Haba (60.).

A többi hétvégi eredmény: Bukaresti Sportul Studențesc–Gyergyószentmiklósi Progym 1–24 (0–10, 0–5, 1–9), Csíkszeredai Sportklub–Galaci Dunărea 3–4 (1–0, 1–2, 1–2), Bukaresti Steaua–Brassói Corona 8–6 (1–1, 7–2, 0–3).