Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Székelyhon 2017. március 04., 22:54

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

Fotó: Gegő Imre

A Sportklub számára véget ért a román jégkorongbajnokság alapszakasza. Szombaton este tét nélküli meccsen mérkőzött meg a Galaci Dunăreaval. A első harmadban Valchar szerezte meg a vezetést a hazaiak számára, a másodikban Kana növelte az előnyt, de még ebben a játékrészben egyenlítettek a Duna-mentiek, majd az utolsó felvonásban ők húztak el két góllal, amit már nem tudott ledolgozni a csíkszeredai csapat.

Ahogy azt várni lehetetett, kiütéssel nyert a Gyergyószentmiklósi Progym, a Bukaresti Sportul Studențesc együttesét 24–1-re verte a szombati meccsen. Vasárnap délelőtt még egy mérkőzést játszik a két együttes, és ezzel zárul az alapszakasz.

Az már biztossá vált, hogy az elődöntőben székely rangadót rendeznek, a második helyen végzett Csíkszeredai Sportklub és a harmadik Gyergyószentmiklósi Progym csap össze. Az egyik fél három győzelméig tartó párharc első két meccsét a Sportklub otthonában játsszák: március 7-én és 8-án, kedden és szerdán (mindkét nap 18.30-kor kezdődik a találkozó), a harmadikat március 11-én, szombaton ugyanilyen időpontban.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Sportul Studențesc–Gyergyószentmiklósi Progym 1–24 (0–10, 0–5, 1–9),
gólszerzők: Marius Radu Haba (58.)., illetve Mihajil Konyajev (1., 6., 6., 12., 34.), Basilidesz Tibor (2., 19., 33.), Alekszej Alekszejev (15., 24., 32., 43., 49., 52.), Vitalij Kiricsenko (17.), Daradics Csaba (19., 23.), Pavel Boriszenko (19., 56.), Dimitrij Kovjazin (41., 47., 55.), Nyerges Lajos (43.), Kozma Zsolt (57.).
Büntetőpercek: 18, illetve 2.

Csíkszeredai Sportklub–Galaci Dunărea 3–4 (1–0, 1–2, 1–2),
gólszerzők: Radim Valchar (17.), Tomas Kana (25.), Antal Zsombor (60.), illetve Philip Dushbacher (9.), Mihail Georgescu (34.), Góga Attila (42.), Vitalij Donika (53.).
Büntetőpercek: 26, illetve 32 (ebből 10–10 perc fegyelmi János Imrének, illetve Nicușor Lușneacnak).

Bukaresti Steaua–Brassói Corona 8–6 (1–1, 7–2, 0–3),
gólszerzők: Andrij Butosnov (5., 21., 37.), Ioan Timaru (8., 35.), Lucian Oprea (8.), Gabriel Ștefan (33.), Mircea Constantin (34.), illetve Balázs Zsombor (8., 57.), Bíró Mátyás (25., 46.), Fodor Csanád (36.), Alexandru Chițac (53.).

Vasárnap:
11.30 Gyergyószentmiklósi Progym–Sportul Studențesc.