Utolérte az éllovast az Active 7

Horváth Bálint Ottó 2017. március 02., 12:14

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

A nyitómérkőzésen az Active 7 rangadót játszott az élmezőnyben Zetelaka csapatával: szoros és a végsőkig kiélezett küzdelemben (szünetben döntetlen volt az állás) a vásárhelyiek két góllal győztek. Második találkozóján Székelykeresztúrral ennél egyszerűbb dolga volt a marosvásárhelyi együttesnek, az elejétől irányítva magabiztosan öt góllal nyert.

Két győzelmének köszönhetően az Active 7 (hat győzelem, egy vereség) pontszámban utolérte, sőt jobb gólkülönbségével megelőzte a ranglista élén az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, eddig százszázalékosan teljesítő SZNKK Székelyudvarhelyt, de a harmadik helyezett Zetelaka is 18 ponttal rendelkezik. A bajnokság következő teremtornájának március 25-én Székelykeresztúr ad otthont.

A torna eredményei: Marosvásárhelyi Active 7–Zetelaka 30–28 (12–12), Active 7–Székelykeresztúr 28–23 (19–12), SZNKK Székelyudvarhely–Székelykeresztúr 42–33 (20–15), Felcsík–Bányai Székelyudvarhely 25–7 (14–3), Szentegyháza–Felcsík 28–22 (15–7), Bányai– Zetelaka 10–35 (4–16).