Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Székelyhon 2017. február 26., 21:37

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Fotó: Gecse Noémi

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, az első szünetben 16–16-os döntetlent mutatott az eredményjelző, a második negyedben azonban repülőrajtot vett a vendégcsapat, és főleg hárompontosainak köszönhetően kilenccel elhúzott. A VSK nem adta fel, és a mérkőzés felénél csupán 5 pont volt a csíkiak hátránya.

A VSK Csíkszeredánál két új játékos is bemutatkozott, a felbomlott Nagybányai Olimpic együttesétől érkező Ilicov és Dumitrescu, de a VSK-nál így is akadozott a pontgyártás, a hazai gárda főleg támadásban hibázott sokat, a bukarestiek pedig tartották előnyüket, és ezt az utolsó két percben 12 pontra növelték.

Férfi kosárlabda, 1. Liga, középdöntő, 1. forduló:
VSK Csíkszereda–Bukaresti Știința 55–67 (16–16, 13–18, 14–15, 12–18).
A hazai csapat pontszerzői: Andrei Ene 19 (1x3), Vlad Dumitrescu 13 (3x3), Tóth Ádám 11, Denis Murgu 9 (3x3), Florin Ilicov 2, Raul Olariu 1. Játszott még: Vita András, Tarajos Rareș, Bogos Ákos, Puskás Levente, Nagy Sándor, László Botond és Nagy Norbert.