Bejutott a döntőbe a Maros KK

Horváth Bálint Ottó 2017. február 17., 00:54

A Marosvásárhelyi Maros KK végig kiegyensúlyozott teljesítménnyel mind a négy negyedet megnyerve legyőzte a Nagyváradi VSK-t, ezzel bejutott a férfi kosárlabda Román Kupa nagyszebeni nyolcasdöntőjének pénteki fináléjába.

Gyengébb kezdés után felvette a mérkőzés iramát a Maros KK, majd mivel Nagyvárad több mint hat percig nem talált be a gyűrűbe, átvette a vezetést, és három ponttal megnyerte a nyitónegyedet. A folytatásban lendületesebben játszottak a vásárhelyiek, és eredményes támadásaikkal tíz pontos előnyt dolgoztak ki, azonban szünet előtt a VSK két triplával négyre csökkentette hátrányát.

Fordulás után jobban kezdtek a nagyváradiak, és megfordították az eredményt, de a Maros KK hárompontosokkal visszavette vezetését, majd hattal elhúzott. Az utolsó negyedben a legeredményesebb Goran Martinics irányításával magabiztosan játszott támadásban és jól védekezett Szászgáspár Barnabás legénysége, így a tehetetlen VSK-val szemben tartotta, sőt sikeres távoli dobásaival növelte előnyét, így végül tíz ponttal győzött.

A Maros KK két év elteltével (2015-ben Pitești-en a hosszabbításban veszítette el a finálét a Temesvári KK ellen) ismét bejutott a Román Kupa döntőjébe, ahol pénteken 19 órától (Digi Sport 4) küzd a trófeáért a Kolozsvári U-BT-vel, amely az első csütörtöki elődöntőben tizenhárom pontos különbséggel nyert a Bukaresti Steaua ellen.

Férfi kosárlabda, Román Kupa, elődöntő, csütörtök, Nagyszeben, Transilvania Sportcsarnok:
Marosvásárhelyi Maros KK–Nagyváradi VSK 81–71 (17–14, 25–24, 19–17, 20–16)
Maros KK: Martinics 19 (2x3), Reed 14 (1x3), Kalve 11 (2x3), Lázár 10, Markovic 9 (3x3), Dapa 9 (2), Sánta 4, Popescu 3 (1x3), Andrei 2, Borșa. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
VSK: Zeno 21 (5x3), Țibîrnă 11 (1x3), Mandache 9, Pasalic 8 (2x3), Lucic 7, Mirkovic 6 (2x3), Nicoară 4, Denison 3, Nicolescu 2, Petrișor, Pașca. Vezetőedző: Cristian Achim.
Vezették: Laurențiu Grigoraș (Buzău), Alin Faur (Temesvár), Bogdan Podar (Kolozsvár).