Elődöntős a Maros KK a kupában

Horváth Bálint Ottó 2017. február 15., 21:32

A nagyszebeni Transilvania Sportcsarnokban zajló férfi kosárlabda Román Kupa nyolcasdöntőjének harmadik párharcában a Marosvásárhelyi Maros KK kiegyenlített összecsapáson legyőzte a Galaci Phoenixet.

A szerda esti mérkőzésen az anyagi gondokkal küzdő marosvásárhelyi együttes teljes kerettel vett részt, így végül mindegyik, a fizetése elmaradása miatt tiltakozó kosárlabdázó vállalta a játékot.

Szorosan alakult az eredmény a találkozó elején, a Maros KK hullámzó teljesítménnyel előnyben játszott, azonban nem tudott meglépni ellenfelétől, így az első két negyed pontegyenlőséggel zárult. Szünet után a galaciak átvették a vezetést, de a Maros KK nem szakadt le, és tartotta a lépést. A továbbjutó kiléte az utolsó negyedben dőlt el, amikor a vásárhelyiek (akiknél a nemrég leigazolt LaMarcus Reed volt a legeredményesebb) hamar fordítottak, és remek támadójátékukkal nyolc ponttal elhúztak, a végéig pedig már nem adták ki kezükből a győzelmet.

A Maros KK tavalyhoz hasonlóan idén is bejutott a legjobb négy közé a kupában, és a második csütörtöki elődöntőben 20.30-tól a bajnoki címvédő Nagyváradi VSK-val – amely az utolsó, szerdai negyeddöntőben könnyed sikerrel a Temesvári KK-t búcsúztatta – mérkőzik meg a pénteki fináléba kerülésért. A másik ágon csütörtökön az első elődöntőben (18 órától) a Bukaresti Steaua és a Kolozsvári U-BT találkoznak, amelyek a keddi negyeddöntőben meggyőző játékkal verték a SCM U Craiovát, illetve a házigazda Nagyszebeni CSU-t.

Férfi kosárlabda, Román Kupa, negyeddöntő, szerda, Nagyszeben, Transilvania Sportcsarnok:
Marosvásárhelyi Maros KK–Galaci Phoenix 85–75 (21–21, 19–19, 20–23, 25–12).
Maros KK: Reed 22 (4x3), Kalve 18 (1x3), Martinic 16 (2x3), Borșa 9 (1x3), Markovic 5, Lázár 4, Dapa 4, Andrei 4 (1x3), Sánta 2, Popescu 1. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
Phoenix: Bojovic 20 (2x3), Gugino 16 (4x3), Pesic 9 (1x3), Vlaicu 7, Brandon 6 (1x3), Guțoaia 6, Petică 6, Miller 5 (1x3), Pîrlog, Vizitiu. Vezetőedző: Florin Nini.
Vezették: Marius Ciulin (Konstanca), Șerban Rașoga (Ploiești), Dragos Nicolae (Bukarest).