Izgalmas hajrában maradt alul az SZKC

Zátyi Tibor 2017. február 15., 20:53

Karnyújtásnyira volt a pontszerzéstől a Székelyudvarhelyi KC, végül minimális, 29–28-as vereséget szenvedett szerdán este a Tordai Potaissa vendégeként a kézilabda-bajnokság 19. fordulójában.

Fotó: Barabás Ákos

A mérkőzés elején többször hibázott támadásban a vendégcsapat, így Torda hamar többgólos előnyre tett szert (5. perc: 4–1). Mihalcea büntetőből gyorsan szépített, azonban az SZKC két gólnál közelebb nem tudott zárkózni, mivel a hazaiaknak rendre sikerült megbontaniuk a védelmet. A folytatásban sem változott a játék képe, Torda kényelmes távolságban tartotta a vendégeket (15. perc: 8–5).

Nem sokkal később már négyre nőtt a különbség, Vlad Caba edző pedig időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, de egy eladott labda után már öttel vezetett a Potaissa (14–9). Onyejekwe és Kuzmanoszki hamar lefaragott kettőt a hátrányból, azonban a Șerbu–Vasilescu játékvezetői duó kissé szigorúan kétperces pihenőt ítélt előbb Szásznak, majd Tálasnak is, így a házigazdák 15–11-es vezetésénél jöhetett a pihenő.

Térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, Torda magabiztosan játszott, a 34. percben pedig ismét öttel vezetett, így Caba megint időt kért. Ez sem segített, hiszen a Potaissa tartani tudta 3–4 gólos előnyét (40. perc: 20–17). Ezután Ojleszkinek mutatták fel a két percet, Torda pedig ismét elhúzott öt góllal (46. perc: 22–17). Még innen is volt visszaút, Markez kiállítását követően Komogorov emberhátrányban szerzett góljával már csak kettő volt a különbség (52. perc: 24–22).

Onyejekwe ziccerben a kapusba dobta a labdát (egy gólra feljöhetett volna a KC), Torda pedig rögtön válaszolt (26–23). Huszáros és a végletekig kiélezett hajrá következett, az 57. perc végén Szász és Onyejekwe góljaival minimálisra csökkent a különbség. Torda megtorpant, a KC pedig kihasználta ezt, Baranau az utolsó perc kezdetén egyenlített. A pontok végül ott maradtak, mivel hosszan kijátszott támadás végén a bal szélről bevették Da Rosa kapuját, a középkezdést követően Tálas távolról a felső lécet találta el, a kipattanót pedig Onyejekwe Varóba paskolta.

A Konstanca ellen aratott vasárnapi győzelem után nagyon rosszkor jött ez a vereség a KC-nak, hiszen Torda öt pontra növelte előnyét, továbbá a Szatmárnémetiben aratott győzelmének köszönhetően a Bukaresti CSM is megelőzte a táblázaton. Legközelebb jövő szombaton lép pályára a KC, a Dunărea Călărași csapatát fogadja.

Férfi kézilabda, Bölények Ligája, 19. forduló:
Tordai Potaissa–Székelyudvarhelyi KC 29–28 (15–11),
gólszerzők: Adomnicăi, Thalmaier és Pavel 5–5, Lazăr és Cântec 3–3, Amihăesi, Iancu, Rotaru és Zacaciurin 2–2, illetve Komogorov és Onyejekwe 6–6, Mihalcea 5, Tálas 3, Kuzmanoszki és Szász 2–2, Peric, Ghiță, Markez és Baranau 1–1.
Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.