Xenofób rigmusok és indulatok a tengerparton, pont nélkül maradt a Sepsi OSK

Székely Sport 2021. augusztus 09., 20:54 utolsó módosítás: 2021. augusztus 10., 12:35

Egymás után a második bajnoki mérkőzését veszítette el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, hétfőn kora este 1–0-ra alulmaradt a Konstancai Farul elleni kiszállásán.

Archív Fotó: Pinti Attila

Jóval veszélyesebben játszott a Sepsi OSK az első félidőben, amely során ötször is betalálhatott volna, de Damașcan kétszer, Dimitrov, Fofana és Ninaj sem volt eléggé pontos a kapu előtt (a szlovák védő szöglet után néhány méterről a kapusba lőtt), ugyanakkor Aioani is sokat tett azért, hogy érintetlen maradjon a kapuja.

Az első negyvenöt perc során a Farul szurkolótábora kiviselte magát – ahogyan tették azt a Steaua drukkerei a múlt heti, FK Csíkszereda elleni meccsen – , xenofób rigmusokat (például Ki a magyarokkal az országból) skandáltak.

A hazaiak mindössze a fiatal Alexi Pitu próbálkozásával voltak közel a gólhoz, kevéssel a szünet után mégis ők szerezték meg a vezetést, Dimitrov labdavesztése után a spanyol Jefté Betancor talált be. Ezután volt néhány egyenlítési lehetőségük a sepsiszentgyörgyieknek Damașcan az oldalhálóba lőtt, Mitrea távoli szabadrúgását pedig kitolta a házigazdák kapusa.

A hosszabbításban a Sepsi OSK játékosai büntetőért kiáltottak, miután a labdáért küzdő Hugo Sousa elesett, állítása szerint felrúgta őt a védője.

Ez a helyzet után a reklamáló és magyarázatot kérő Leo Grozavut kiállították, akárcsak a Farul edzőjét Gheorghe Hagit, aki szóváltásba keveredett a háromszékiek stábjával.