Videó: így verte el a Rapidot az FK Csíkszereda

Székely Sport 2021. március 06., 17:43 utolsó módosítás: 2021. március 06., 17:47

A fehér-fekete szerelésben futballozó székelyföldi vendégek háromszor is betaláltak a második félidőben. Mutatjuk a szombati bajnoki összefoglalóját, erre a meccsre bizonyára sokáig fogunk még emlékezni.

Az argentin Bauza szerezte az FK vezetőgólját Fotó: Pinti Attila

Az FK Csíkszereda nagy meglepetésre mindhárom pontot „elrabolta” a Bukaresti Rapidtól a másodosztályú román labdarúgó-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában. A két csapat első egymás elleni tétmérkőzésén, 2019 őszén szintén a háromszoros román bajnok és 13-szoros kupagyőztes maradt alul (1:0), ezúttal viszont még egyértelműbb volt a csíkszeredai együttes győzelme.

A kiegyensúlyozott első félidő legnagyobb lehetőségét a bukarestiek puskázták el, Cătălin Hlistei révén a 37. percben. A második játékrész elején az FK letámadása két gyors gólt ért a behavazott pályán. Juan Bauza szöglet után tekert kapásból a hálóba, majd Csürös Attila duplátzta meg az előnyt egy ellentámadáson.

A fővárosi vasutasgárda kezezésért megítélt tizenegyesből szépített, kiegyenlíteni viszont nem tudott. Az FK egy óriási Palmeș-mentésnek is köszönhetően maradt előnyben, majd a végén Jebari kiválóan eltalált lövéssel állította be az 1–3-as végeredményt.

Videó: Fotbal Romania

Az FK diadalával ideiglenesen feljött a tabella második helyére, s bár csak három teljes forduló maradt hátra az alapszakaszból, Valentin Suciu vezetőedző szerint még mindig korai a felsőházi rájátszásról beszélni.