Újból kikapott a rómaiaktól, nehéz helyzetben a CFR

Orbán Zsolt 2020. november 27., 00:31

Az olasz élvonal képviselője Kolozsváron is könnyedén behúzta a három pontot, és a következő fordulóban bebiztosíthatja csoportelsőséget. A Young Boys szófiai sikerrel lépett meg a „vasutasoktól”.

Hazai pályán sem bírtak az olaszokkal Fotó: Ettore Ferrari/EPA/Agerpres

Három héttel az Olimpicóban elszenvedett kiütéses vereség után (5–0) a Kolozsvári CFR ismét összecsapott az AS Romával az Európa Liga A-csoportjában. A különbség másodjára is nagy volt a két csapat között, s bár a „farkasok” ezúttal nem gáláztak, összességében magabiztosan nyertek.

Az első félidő izgalmairól sokat elárul, hogy mindössze két kapura tartó lövést láthattunk, mindkettőt a vendégektől, miközben az erdélyi alakulat csak sárga lapokat gyűjtögetett, szám szerint hármat.

Kevéssel a szünet után Gabriel Debeljuh talált be, de a rossz kapuba: a horvát csatár egy szabadrúgásból beívelt labdába tette bele szerencsétlenül a lábát.

A rómaiaknál az alapemberek közül Dzeko, Mhitarján és Veretout is a második félidőben kapott lehetőséget. Utóbbi két játékos vállalt szerepet a második gólnál, az örmény látványos esésénél befújt véleményes büntetőt magabiztosan értékesítette francia kollégája.

Az osztrák játékvezető ítélete megkérdejelzhető ugyan, de az olasz csapat győzelme a játék képe alapján teljesen megérdemeltnek mondható. Dan Petrescu együttese a szépítéshez sem állt közel, nemhogy a pontszerzéshez.

Paulo Fonseca csapata tíz ponttal vezeti a csoportot, míg a CSZKA Szófia vendégeként egy góllal nyerő BSC Young Boys három egységgel előzi meg a CFR-t. Jövő csütörtökön a kolozsváriak a bolgárokat látják vendégül, a svájciak pedig Rómába utaznak.

UEFA Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
A-csoport

Kolozsvári CFR–AS Roma (olasz) 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Debeljuh (49., öngól), Veretout (67., büntetőből)
CFR: Bălgrădean – Susic, Manea, Burcă, Camora – Djokovic, Itu (Chipciu 51.) – Rondon, Păun (Carnat 71.), Pereira – Debeljuh (Vojtus 70.). Edző: Dan Petrescu.
Roma: Pau Lopez – Spinazzola (Mhitarjan 64.), Cristante, Juan Jesus – Bruno Peres, Villar, Diawara (Milanese 76.), Calafiori – Lorenzo Pellegrini (Veretout, a szünetben), Carles Perez (Tripi 84.) – Mayoral (Dzeko 64.).
Edző: Paulo Fonseca.
Vezette: Harald Lechner (osztrák)

Korábban:
CSZKA Szófia (bolgár)–BSC Young Boys (svájci) 0–1

A csoport állása: 1. AS Roma 10 pont (9:1), 2. Young Boys 7 (6:3), 3. CFR 4 (3:8), 4. CSZKA Szófia 1 (0:6).