Túl kemény volt ez a Corvinul a nyárádtői labdarúgócsapatnak

Horváth Bálint Ottó 2023. június 07., 20:02 utolsó módosítás: 2023. június 07., 20:05

A visszavágón is vereséget szenvedett a Nyárádtői Unirea a Vajdahunyadi Corvinul ellen a labdarúgó másodosztályba jutásért kiírt osztályozó döntőjében. Ismerjük mind az öt együttest, amelyek a következő szezont a 2. Ligában kezdik.

Az elején a házigazda két gyors góllal megkönnyítette a saját feladatát Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

Kétgólos hátrányból várta a szerda délutáni idegenbeli mérkőzést a nyárádtői csapat, amely múlt hétvégén hazai pályán a második félidő nagy részében emberhátrányban játszva 2–0-ra kapott ki.

A vajdahunyadi találkozó elején „az öltözőben maradtak” a nyárádtői játékosok, a Corvinul ugyanis az első hét perc alatt kétszer is betalált,

előbb Garutti, majd Bradu volt a gólszerző, így a házigazda megkönnyítette a saját feladatát.

Az első félidő közepén megvolt a lehetőségük a szépítésre a vendégeknek, Alexandru Oltean nagy helyzeténél a hazaiak kapusa nagyot mentett. Néhány perccel később viszont Istrate távoli lövésénél Lefter rossz helyre ütötte ki a labdát, amelyre Astafei lecsapott és könnyű gólt szerzett.

Kevéssel ezután Bálint Rajmond távoli löketével a felső lécet is eltalálta a nyárádtői csapat. Az egyenlítés helyett szinte azonnal ismét kettővel elhúztak a házigazdák, ellentámadás végén Marius Coman ziccerben előbb a kapufára lőtt, de visszakerült elé a labda, és másodjára már nem hibázott.

A szünetben immár összesítésben négygólos volt a Maros megyeiek hátránya, akik a folytatásban mintha beletörődtek volna a sorsukba, próbálkoztak ugyan, de nagy helyzetet már nem tudtak kialakítani. A házigazdák magabiztosan őrizték az előnyüket és egyszer még eredményesek voltak, a 65. percben Nicolae Pîrvulescu távoli találatával állította be a 4–1-es végeredményt.

A Corvinul elképesztő menetelést hajtott végre a szezon során, többek között a nyárádtőieket mind a hét egymás elleni mérkőzésen legyőzte, és veretlenül jutott fel a 2. Ligába. Mellette a Resicabányai CSM, a CSM Alexandria, a CS Tunari és a Ceahlăul Piatra Neamț harcolta ki a feljutást.

Labdarúgó 3. Liga, osztályozó, döntő, visszavágó:

Vajdahunyadi Corvinul–Nyárádtői Unirea 4–1 (3–1).

Gólszerzők: Garutti (4.), Bradu (7.), Coman (30.), Pîrvulescu (65.), illetve Astafei (27.).
Corvinul: Lefter – Garutti, D. Pop, Neacșa, Elton da Silva, Curtean, M. Chindriș, M. Lupu, Bradu, N. Pîrvulescu, M. Coman. Cserék: D. Roman – Ant. Vlad, Lupușor, Hergheligiu, Mercioiu, Mar, Pocioian, Fl. Iacob, Tim. Mitran. Edző: Florin Maxim.
Nyárádtő: Bucur – Suslak, Coza, Vînău, Piper, Vasiu, Oltean, Bálint, Dușmanu, Istrate, Astafei. Cserék: Sugar – Vomir, Trif, Boar, Radu, Chiorean, Todoran, Eremiaș. Edző: Flavius Sabău.
Összesítésben a párharcot a Corvinul 6–1-re nyerte.