Ismét botlott a Rapid, távolodik az élmezőnytől – videóval

Zátyi Tibor 2022. december 04., 21:30 utolsó módosítás: 2022. december 04., 21:58

Egy-egy hatalmas védelmi hiba, egy-egy pont – röviden így lehet összefoglalni az FC Argeș–Bukaresti Rapid mérkőzést a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában.

Küzdelmes meccs és egy-egy pont Fotó: Facebook/FC Rapid 1923

A Konstancai Farul kiütéses, nyolcgólos győzelmet aratott az FC Botoșani felett, míg a Kolozsvári CFR könnyedén verte a Chindia Târgoviștét, így a Bukaresti Rapidnak adott volt a feladat, ha vasárnap este nem győz, leszakad az élen állóktól.

Kiválóan indult a fővárosiak számára a meccs, hiszen a második percben Kait beadására szörnyen jött ki a kapujából Greab, Pănoiu megelőzte és a magasra fejelt labda végül a hálóba hullott. Ezt követően Dugandzic a 10. percben, majd Emmers a 21. percben növelhette volna a Rapid előnyét, ám egyik ziccerből sem lett gól. Ezt követően volt pár kósza hazai próbálkozás, de egyik sem volt veszélyes.

A szünetet követően támadóbb felfogású hazai csapat jött ki az öltözőkből, jöttek is a helyzetek, majd az egyenlítéshez a Rapid védelmi hibája is kellett – többször sem tudtak felszabadítani, a labda Șerban elé került, aki tíz méterről a hálóba lőtt.

Ezzel ellőtte az összes puskaporát az FC Argeș, a Rapid sem tudott megújulni, így maradt az 1–1, ami egyik csapatnak sem kedvez.

A Rapid harmadik meccse képtelen a győzelemre, így leszakadt az élen állóktól, míg az Argeș beragadt a középmezőnybe, a felsőházi rájátszástól egyre távolodik.