Suciu: taktikai fegyelmezetlenség a vereség oka

Dobos László 2021. szeptember 25., 15:27 utolsó módosítás: 2021. szeptember 25., 15:28

Elszenvedte hatodik vereségét az FK Csíkszereda a 2021-2022-es másodosztályú labdarúgó bajnokságban. Szombaton délben, a 2. Liga alapszakaszának 8. fordulójában a csíkiak hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedtek az FC Buzău együttesétől.

Ötgólos meccsen szenvedett vereséget az FK Csíkszereda Fotó: Veres Nándor

Jó színvonalú, fordulatos mérkőzést láthatott a közönség, a vendégek már az első percben megszerezték a vezetést, a hazaiak a szünet előtt egyenlítettek, majd a második félidő elején maguk javára fordították az állást. A bodzavásári gárda azonban eredményesebb volt a hajrában és 3–2-re győzött.

A mérkőzés után a Temesvári Rádió tudósítója azzal a megállapítással fordult a 41. életévét éppen a mérkőzés napján betöltő Valentin Suciuhoz, az FK Csíkszereda vezetőedzőjéhez,

hogy nyolc forduló után a csíkiaknak két győzelmük és hat vereségük van, de az eddigi mérkőzések képe és a helyzetek alapján ennek fordítottja is lehetne: hat győzelem és két vereség.

„Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, gyermekesen elveszített labdából kaptuk az első gólt az első percben, de sikerült az egyenlítés, majd a fordítás. A folytatásban azonban hiányzott a tiszta fej, a higgadtság a játékunkból. A nagy akarás, az adrenalin azonban elragadott pár játékost, a túl nagy akarás miatt hibákat követtünk el, és ennek meglett az ára.

Összegezve, a csapat nem tartotta be a taktikai fegyelmet, és ha a fociban nem vagy fegyelmezett, a játék kegyetlenül megbüntet” – nyilatkozta Suciu.

Hány helyzet kell, hogy egy gólt érjünk el? Száz?”

– mondta ezt a szakember, utalva arra, hogy játékosai számos tiszta gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul.

Cristian Pustai, az FC Buzău vezetőedzője elmondta, hogy bár eddig csak hat pontja van az FK Csíkszeredának, egy jó csapatról van szó, és reméli, hogy a bajnokság végén a Csíkszereda és a Buzău egymással fog harcolni a rangsor első felében a minél jobb helyezésekért.

”Szerintem a nézők, főleg a semleges nézők egy nagyon szép, színvonalas meccset láthattak. Nekünk, a két kispadnak azonban mennyország és pokol volt a találkozó. Kihasználtuk az első helyzetünket, majd lehetett volna 2–0 javunkra, de gólt kaptunk a legrosszabbkor, a szünet előtt.

A második félidőt jobban kezdték a házigazdák, átvették a vezetést, akár növelhették volna előnyüket, és talán akkor meg is nyerhették volna a találkozót. 2–2 után még jobb focit láthattunk, mindkét csapat nagyot küzdött. Örülök a győzelemnek, de ugyanakkor azt kívánom, hogy az FK a továbbiakban minél több pontot szerezzen.

Gratulálok mindazért, amit ebben a régióban elértek a futball terén, eredményekben és a beruházások terén” – nyilatkozta a Székelyhonnak Pustai.