Sorozatban ötödik döntetlenjét játszotta a Sepsi

Orbán Zsolt 2021. szeptember 27., 20:09 utolsó módosítás: 2021. szeptember 28., 10:26

A Sepsi OSK labdarúgócsapatának Medgyesen sem sikerült megszakítani immár kilenc meccse tartó nyeretlen sorozatát a bajnokságban. Leo Grozavu legénysége az ötödik egymást követő döntetlenjét jegyezte az 1. Ligában.

Leo Grozavu nem lehet elégedett a medgyesi kiszállás után Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi alakulat vezetőedzője abban bízott, hogy a múlt heti kupasiker lendületet adhat csapatának, a Sepsi egy tizenegyesből szerzett góllal tudta legyűrni a Konstancai Farult. A Medgyes is bejutott a sorozat nyolcaddöntőjébe, a Szeben megyeiek a másodosztályú Concordia Chiajnán jutottak túl hosszabbítás után, szintén 1–0-s idegenbeli győzelemmel.

A medgyesiek nemrég edzőt váltottak, a közös megegyezéssel távozó Mihai Teja helyére az az Ilie Poenaru érkezett, aki korábban szép eredményeket ért el az Academica Clinceni szakveztőjeként.

A hétfő esti mérkőzésen, amely a tizedik forduló utolsó előtti összecsapása volt, a „gázasok” hagyták ki az első nagy lehetőséget: a 18. percben egy eladott labdát követően Horșia óriási ziccert hibázott el.

A vendégek az első félidőben távoli lövésekkel próbálták meglepni Vâlceanu-kapust, aki Aganovic erőteljes löketét kiütötte, míg Dimitrov szintén jó erejű kísérlete fölé szállt. Közben pedig Niczulynak is kellett védenie, Deaconu bal alsóba tartó labdáját tornázta ki.

A 44. percben Ștefănescu szánta el magát lövésre a tizenhatoson kívülről, ám ezt magabiztosan hárította Vâlceanu.

A második félidő elején egy beadást követően Ștefănescu fejelhetett kapura hat méterről, de csak a kapust találta el, s rögtön ez után a játékvezető benézett egy tizenegyest Grădinaru kezezésénél.

A cserejátékos Csuncsukov fejese a kapu fölött szállt el a 67. percben, és ez volt a mérkőzés utolsó említésre méltó helyzete.

A háromszékiek sorozatban ötödik döntetlenjüket játszottak az 1. Ligában, és immár kilenc bajnoki meccse nyeretlenek. A Sepsi OSK egy győzelemmel a bajnoki tabella 12. helyén szerénykedik, a Medgyes egy pont lemaradással a 14. helyen áll.

A fordulóból már csak az Universitatea Craiova–Bukaresti Dinamo mérkőzés maradt hátra.

A Sepsi OSK legközelebb a Bukaresti Rapidot fogadja a bajnokságban, a sepsiszentgyörgyi mérkőzést szombaton (október 2-án) 21 órától rendezik.