Sikeres évzárás, idegenben diadalmaskodott az FK

Dobos László 2020. december 05., 12:54 utolsó módosítás: 2020. december 05., 13:31

Idegenbeli sikerrel zárta az esztendőt az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában, a székelyföldi gárda szombaton délben 2–0-ra nyert a Farul otthonában, és ezzel megerősítette helyét a középmezőnyben.

A bajnokságban hetedik mérkőzése nem kapott ki az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

Nagyon rossz minőségű pályán, üresen tátongó 20 ezer férőhelyes lelátók előtt lépett pályára Konstancán a helyi Farul és az FK Csíkszereda. A mérkőzés első félidejében a vendég székelyföldi gárda kezdeményezett többet, az FK birtokolta a labdát, és a csíkiak több alkalommal álltak közel a gólszerzéshez.

A 21. és 29. percben Jebari lövései szálltak el kevéssel a konstancai kapu emellett, a 30. percben pedig Eder kétszer is kapura lőtt, a hazaiak kapusa, Dur-Bozoancă azonban mindkétszer résen volt.

Az első 45 perc utolsó gólhelyzetét szintén az FK hagyta ki, egy jobb oldalról beívelt szabadrúgásnál Kelemen kevéssel kapu fölé fejelte a labdát. A házigazda Farulnak a második félidőben volt néhány veszélyesebb támadása, de ezeket Gyenge Szilárd, az FK 19 éves kapusa magabiztosan hárította.

Jebari szerezte a csíki vendégek vezetőgólját Fotó: Pinti Attila

A csíkiak a második játékrészben is többet kezdeményeztek, az 58. percben pedig sikerült átvenni a vezetést:

Botorok támadott a jobb oldalon, majd a cselsorozat után remekül találta meg Jebarit a 16-os vonala előtt, aki egy újabb csel után a jobb alsó sarokba bombázta a labdát (0–1).

Taktikailag kiválóan játszott a folytatásban az FK, távol tartotta kapujától a Farult. A 76. percben Gyenge-kapus nagyon hosszú kirúgására Bauza csapott le a bal oldalon, a 16-os vonal közeléből kapu elé centerezett, a labda azonban Leca kezén irányt változtatott, ezért a játékvezető 11-est ítélt.

A büntetőt Bauza magabiztosan értékesítette (0–2).

A hátramaradt percekben nagyobb helyzetek már nem alakultak ki, a 84. percben Leca, a Farul játékosa – Marrone elleni szabálytalanságért – megkapta a második sárga lapot, így kiállították.

A csíkiak legutóbbi hét bajnokijukon négy győzelem mellett háromszor játszottak döntetlent, és a megszerzett három ponttal feljöttek a hetedik helyre.

A bajnokság alapszakasza jövőben folytatódik, a program szerint február 20-án az FK Csíkszereda a Resicai MSC csapatát fogadja.