Pontot sem szerzett a CFR Csehországban

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 17., 00:01 utolsó módosítás: 2021. szeptember 17., 00:09

Vereséggel kezdődött a Kolozsvári CFR szereplése a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörében, csütörtökön este 1–0-ra kikapott a cseh FK Jablonec otthonában.

Fotó: Twitter/FK Jablonec

A csehek kezdeményeztek többet az első félidőben, már az első percekben betalálhattak volna, nagy helyzetet hagytak ki. A CFR a hazai játékosok rossz helyzetkihasználásának és Bălgrădeannak köszönheti, hogy nem került hátrányba, aki szöglet után nagyot mentett.

A szünet után azonban a kolozsváriak kapusa beadásnál óriásit hibázott, Camora kézzel ütötte el a kapuba tartó labdát, emiatt abszolút jogosan piros lapot kapott, a csehek pedig tizenegyest, amit Pilar magabiztosan értékesített.

Érdekes módon emberhátrányban veszélyesebb volt Dan Petrescu csapata, a legnagyobb lehetőségét Bouhenna hagyta ki, szabadrúgás után néhány méterről a kapusba lőtt, a hosszabbítás utolsó percében pedig Costache is ziccert hibázott, így az egyenlítés elmaradt.