Oda az 1. Liga újoncának idegenbeli veretlensége

Józsa Csongor 2020. december 05., 23:35

Egy órán keresztül jól tartotta magát az Aradi UTA az FSCB otthonában az 1. Liga tizenkettedik fordulójában. Emberhátrányban nem bírta el a túl nagy nyomást.

Fotó: Facebook/FCSB

Szombat este a labdarúgó 1. Liga tizenkettedik játéknapjának mérkőzésén a FCSB az Aradi UTA gárdáját látta vendégül. A két fél remek sorozatot tudott a háta mögött: a fővárosiak zsinórban hat győzelmet hoztak össze, míg az erdélyiek az egyetlen csapat volt az élvonalban, amelyik idegen környezetben nem szenvedett vereséget ebben a kiírásban.

A párharcot az FCSB irányította, de igazából nagy helyzetet az elején nem tudott összehozni. A 14. percben a kapufán csattant a játékszer, Moruțan szabadrúgását követően megmenekült az UTA. A Bálint László által irányított vendégek jól védekeztek, zárták a kapu előtti területet, a pihenőre maradt a 0–0.

Egy félórán át emberhátrányban játszott az aradi csapat, Roșu kapta meg második figyelmeztetését, így villant a piros. Még nagyobb volt a hazaiak mezőnyfölénye, két ízben is nagy védést mutatott be az UTA kapusa.

A 76. percben ő is tehetetlen volt, büntetőhöz jutott az FCSB, Man magabiztosan belőtte. A szoros vereséget nem tudta elkerülni az UTA, hiszen az utolsó percekben kétszer is betalált az ellenfél.

Az újonc elszenvedte első vereségét idegenben, a diadallal 30 ponttal az élen maradtak a fővárosiak a tabellán, előnyük öt egység az U Craiovával, kilenc a Kolozsvári CFR-el szemben.