Nem lőtt kapura a Sepsi OSK, az FCSB elhódította a kupát

Józsa Csongor 2020. július 22., 22:05 utolsó módosítás: 2020. július 23., 10:21

Felejthető első játékrészt követően az FCSB magasabb fokozatra kapcsolt, amit nem tudott lereagálni a Sepsi OSK. Elveszítette első kupadöntőjét a székelyföldi alakulat.

Megérdemelten nyerte a kupát a fővárosi gárda Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Szerdán este Ploiești-en a Sepsi OSK és az FCSB játszotta a labdarúgó Román Kupa döntőjét. A háromszékiek fennállásuk óta először jutottak a fináléba, így az első diadalukra készültek, ezzel szemben a fővárosiak az ország rekordgyőztese, 23 serleget emelhettek a magasba, kupagyőzelmet legutóbb 2015-ben húztak be.

A háromszékiek végül nem nevezték a fináléra Fülöp Istvánt, mivel a versenyszabályzat nem egyértelmű, mikor törlődnek a sárga lapos figyelmeztetések. A szentgyörgyi klub hivatalos kérdést is intézett a szakszövetség versenyosztályához, semmiféle választ nem kapott. Inkább azt választották, hogy nem írják fel a játékvezetői lapra.

Sepsiszentgyörgyön a városi stadionban 500 szurkoló látogatott ki, 140 kilométerre az Ilie Oană Stadiontól biztatták a kedvenceiket. A tét nem volt kicsi, a trófea elnyerése mellett a győztes megkaparintja az Európa Ligában való indulás jogát.

Az összecsapás egészen jó ritmusban rajtolt el, igaz, hogy valódi gólhelyzetet nem alakítottak ki a csapatok az első negyedórában. A 22. percben Coman tekert mellé egy 25 méterről elvégzett szabadrúgást.

A Sepsi OSK mezőnyben szervezettebb volt, megpróbálta irányítani a játékot, míg a ellenfele a gyors támadásokra rendezkedett be. Egy ilyen végén Man a 35. percben lőtte rá, alig ment fölé.

Jó indulattal is közepes színvonalú első játékrészt követően a kaput eltaláló lövések száma nulla volt, így az eredményjelző nem is mutathatott mást, mint 0–0.

A pihenőt követően erőteljesebben indított az FCSB, az 54. percben Niczuly a felső léc alól tornázta ki Moruțán löketét, majd Panțîru próbálkozása találta telibe a kapufát.

A 66. percben kapitulált a háromszékiek védelme, sorozatos hibákat követően nem tudtak felszabadítani, Man közelről gyakorlatilag az üres kapuba passzolt (0–1).

Képtelen volt a váltásra a székelyföldi gárda, hiába, hogy hátrányban voltak, a folytatásban is az ellenfelük volt többet játékban, szövögette a támadásait, sokkal frissebbnek tűntek.

A végjátékra emberhátrányba került a Sepsi OSK, a csapatkapitány, Bouhenna három minutum alatt szedett össze két sárga lapos figyelmeztetést, így villant előtte a piros. Az egyenlítésre a csereként beálló Celea volt a legközelebb, egy kapu előtti kavarodásnál az utolsó pillanatban tisztáztak előtte.

Kis csapat benyomását keltette a sepsiszentgyörgyi együttes, nehéz úgy mérkőzést, kupát nyerni – vagy szinte lehetetlen –, hogy egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.

A második játékrészben mutatott célratörőbb foci elégséges volt, hogy az FCSB öt évadot követően elhódítsa a Román Kupa 2020-as kiírását.