Magabiztos győzelemmel zárta a csoportkört, negyeddöntőbe lőtte magát a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2022. december 06., 21:18

Hazai pályán játszotta utolsó csoportmeccsét a labdarúgó Román Kupában a Sepsi OSK, amely az FC Voluntari gárdáját látta vendégül. A háromszéki alakulat végigdominálta az összecsapást, magabiztosan győztek és ezzel bebiztosították első helyüket.

Varga Roland duplázott, magabiztosan nyert a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Kedd este mérkőzött meg egymással a két együttes, amelynek a legelején már a hazaiak majdnem megszerezték a vezetést, egy megpattanó labdát Tudorie bólinthatott kapura az ötösről, azonban Jesus hatalmas bravúrral védett.

Nem kellett sokat várni az első találatra sem, a 14. minutumban egy szögletből beívelt labdára tökéletes ütemben érkezett Mihai Bălașa, hibátlanul bólintott a kapuba (1–0).

Szinte azonnal jött a második gól is, a vendégek óriási hibáját követően Varga Rolandhoz került a játékszer, a tizenhatosról pedig nagyszerűen lőtte ki a jobb alsót (2–0). A 32 éves magyar játékosnak ez volt az első tétmeccsen szerzett találata a Sepsi OSK színeiben.

A második játékrészben szintén a hazai együttes akarata érvényesült, az FC Voluntari teljesen tehetetlen volt. A 62. percben Varga Roland kapott egy kiváló indítást, tökéletesen gurította el a kapus mellett, ezzel végleg eldöntve a lényegi kérdést (3–0).

A hajrában már gálázott a háromszéki alakulat, a csereként beállt Pavol Šafranko is kivette a részét a magabiztos sikerből (4–0), ez volt a negyedik találata a 12. tétmeccsen idén.

A hátralévő időben nem született újabb találat, a Sepsi OSK 4–0-s győzelemmel zárta a csoportkört, mindhárom találkozóját megnyerte és így hibátlan mutatóval végeztek az élen. A piros-fehérek legközelebb a negyeddöntőben kell majd bizonyítsanak, hazai pályán harcolhatják ki az elődöntőbe jutást.