Legyőzte a Rapidot az FK Csíkszereda

Dobos László 2019. október 19., 18:58

Folytatta a bukaresti és főváros környéki csapatok elleni jó eredményeit az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Ligában. Valentin Suciu edző legénysége szombaton délután hazai pályán 1–0-ra nyert a Bukaresti Rapid ellen.

Ez volt az FK Csíkszereda negyedik győzelme a másodosztályban, és mind a négy főváros környéki csapatok ellen született: korábban a Metaloglobus (3–0), a Snagov (1–0) és a Daco-Getica (1–0) ellen nyertek a székelyföldiek.

Sokan voltak kíváncsiak a szombat délutáni csíki mérkőzésre, az új lelátó teljesen megtelt, az ellenkező oldalon, a vendégszurkolók számára fenntartott 75 hely viszont üres maradt. A mérkőzés kezdete előtt lézengett ott 15–20 rapidos drukker, de a sípszó után pár perccel megjelenő

nagyobb giulești-i csoport már nem ment be a stadionba, a kerítésén kívülről nézték, szurkolták végig a mérkőzést.

„Mivel több mint 200 vendégdrukker érkezett, és a szabályok szerint csak 75 mehetett volna be a lelátóra, a Rapid szimpatizánsai úgy döntöttek, mind a stadionon kívül maradnak” – közölték a rendezők.

Nem hozott szép focit az első félidő, a csapatok nagyot küzdöttek, és bár voltak helyzetek mindkét kapunál, ezek nem jelentettek különösebb veszélyt Bordás, illetve Drăghia kapusok számára.

A második félidő is kevés látványos focit hozott, noha a labdabirtoklásban időnként jobb volt a Rapid, a nagyobb gólhelyzetek a hazai együttes előtt adódtak. A 66. percben Kálmán Szilárd eresztett el egy bombalövést mintegy 35 méterről, de a Rapidnak szerencséje volt, a labda a jobb oldali kapufát találta el.

A Lokálpatrióták végig buzdították kedvenceiket Fotó: Pinti Attila

A 80. percben tizenegyest ítélt a játékvezető a csíkiak javára,

a Palmeș által jobb oldalról kapu elé centerezett labdánál Kálmán lábába rúgtak a Rapid védői. A büntetőt Majzik félmagasan a kapu jobb oldalába bombázta (1–0). A folytatásban rohamozott a Rapid, de a csíkiak minden támadást kivédekeztek.

A következő fordulóban, október 26-án az FK Csíkszereda a Concordia Chiajna otthonában vendégszerepel.

A trikolórokat lengető Rapid-drukkerek a kerítésen kívül maradtak Fotó: Pinti Attila

Labdarúgó 2. Liga, 13. forduló:
FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid 1–0 (0–0).
Gólszerző: Majzik Adrián (81., büntetőből).
FK Csíkszereda: Bordás Dániel – Raul Palmeş, Csonka Bonifác, Slobodan Lalic, Majzik Adrián, Eder Gonzalez, Casiadi-Bakó Soma, Kálmán Szilárd (Veres Szilárd, a 84. perctől), Pintér Norbert (Takács Martin, 65.), Erdei Carlo, Becze Tamás (Bara Leventre, 76.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

Rapid: Andrei Drăghia – Ionuț Voicu, Bogdan Manole, Cayetano Vasquez Bonnin, Facundo Blanco Mallo, Rares Lazăr, Ionut Cârstocea (Melchior Brighton Labeau, 65.), Giani Creţu (Ștefan Pănoiu, 46.), Antonio Șefer, Matias Roskopf, Cătălin Hlistei (Lucian Goge, 72.). Vezetőedző: Daniel Pancu.
Játékvezetők: Bogdan Dumitrache (Bukarest), Cosmin Bojan (Marosvásárhely), Ştefan Dumitrache (Palanca, Prahova).
Megfigyelők: Lucian Măiereanu (Brassó) és Sorin Cojocaru (Bukarest).