Kikapott az FK Csíkszereda Temesváron, veszélyben a felsőház

Dobos László 2022. december 03., 13:23 utolsó módosítás: 2022. december 03., 13:32

Vereséggel zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. A székelyföldi csapat szombaton délben 2–1-es vereséget szenvedett a sereghajtó Temesvári Poli otthonában.

Kétgólos hátrányból csak szépíteni tudtak. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés első félórájában a vendég FK Csíkszereda uralta a játékot, de csak egyetlen nagy gólhelyzetet tudott kialakítani: a 13. percben Stančič fejelhetett jó helyzetből kapura, a labda a kapufáról visszapattant, de ugyanő közelről kapu fölé bombázta.

A játék képével ellentétben a hazai a 33. percben, az első gólhelyzetükből a házigazdák megszerezték a vezetést: Radu lendült ellentámadásba a jobb oldalon, a kapu elé laposan beívelt labdát pedig Cosmin Bîrnoi közelről a hálóba lőtte (1–0). Szünetig a Poli újabb helyzeteket alakított ki, a 41. percben Csürös a kapuvonalról mentett, Bocșan mellé fejelt, majd Karácson kapusnak is volt egy bravúros védése.

Szünet után újra a Temesvár volt veszélyes, a 48. percben Celani veszélyes lövését Karácsony szögletre mentette, majd az 53. percben egy újabb ellentámadás befejezéseként növelte előnyét a hazai gárda: Danis Radu jobbról, laposan a hosszú alsóba lőtte a labdát (2–0).

Az 58. percben sikerült szépítenie a székelyföldi alakulatnak: Pîrvulescu bal oldali beadását követően Jelena közelről a kapuba lőtte a labdát (2–1). A 72. percben növelhette volna előnyét a Poli, de Pană szabadrúgását a felső léc alól szögletre mentette Karácsony. Nagyot küzdött a két csapat a hátramaradt percekben, de igazán veszélyes gólhelyzetet egyik fél sem tudott kialakítani.

Vereségével az FK Csíkszereda lecsúszott a felsőházi rájátszást érő helyekről. A bajnokság 2023-ban folytatódik, az FK február végén a Bukaresti Progresul Spartac együttesét fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 16. forduló:

Temesvári Poli–FK Csíkszereda 2–1 (1–0).

Gólszerzők: Cosmin Bîrnoi (33. perc) és Denis Radu (53.), illetve Jelena Richárd (58.).
Temesvári Poli: Isvoranu – Mada, Bocșan, Karatasziosz, Taub, Cvetkov, Radu (Marincu, 89.), Pană, Ignea (Popescu, 68.), Bîrnoi (Oanea, 92.), Celani. Vezetőedző: Octavian Benga.
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Csiszer Balázs (Jelena Richárd, 46.), Kelemen Dávid, Klemen Nemanič, Paul Pîrvulescu (Takács Rareș, 64.), Csürös Attila, Omar El–Sawy (Kovács Márk, 46.), Kovács Lóránt (Veres Szilárd, 79.), Peter Gal–Andrezly, Dino Stančič, Petre Ivanovici (Marvin Schieb, 59.). Vezetőedző: László Csaba, másodedző: Bajkó Barna.
Játékvezetők: Vladimir Andrei Nagy (Aranyosmohács), Doru Claudiu Lucaciu (Kolozsvár) és Antal Csaba (Kisbács). Tartalék játékvezető: Alexandru Dan Gornic (Arad).
Megfigyelők: Radu Bitea (Nagyvárad) és Octavian Sovre (Szatmárnémeti).