Hiába győztek, kiestek a B divízióból a románok

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 26., 23:44 utolsó módosítás: 2022. szeptember 27., 00:05

Lejátszotta utolsó csoportmérkőzését a Nemzetek Ligájában a román labdarúgó-válogatott, amely a bosnyákokat fogadta hazai pályán. Ugyan sikerült 4–1-es győzelmet aratni, a másik meccsen nem született kedvező eredmény, így kiestek a románok a C divízióba.

Győzött ugyan az utolsó csoportmeccsén Románia, mégis kiesett a B divízióból Fotó: frf.ro

A hétfő esti összecsapáson bátran kezdtek a hazaiak, viszont az első nagyobb lehetőség mégis a bosnyákok előtt adódott. Az első félórát követően mindkét csapatnak volt komoly lehetősége, az első gólra mégis 38 percet kellett várni. Dennis Man került helyzetbe, aki egy remek lövéssel be is talált, ezzel megszerezve a vezetést (1–0).

Még szünet megduplázhatták volna előnyüket a hazaiak, miután háromszor is veszélyeztették a bosnyák kaput, viszont újabb találat nem született, 1–0-s eredménnyel vonulhattak szünetre. A fordulást követően fokozatosan növelték az iramot a vendégek, azonban nem jött össze az egyenlítés. A 73. minutumban Pușcaș kapott egy remek labdát Bancutól, amit a 26 éves támadó magabiztosan lőtt a kapuba (2–0).

Szinte azonnal jött a válasz, a bosnyákok részéről Dzeko szépített, azonban nem sokáig reménykedhettek, ugyanis Rațiu a 79. percben ismét kettőre módosította a különbséget a két válogatott között (3–1).

A hajrában George Pușcaș tudott villanni, remek ellentámadást indítottak a románok, az összjáték végén a Genoa támadójához került a labda és nem habozott, magabiztosan lőtte ki a hosszút (4–1).

Románia ezzel megszerezte csoportbeli második győzelmét, hat találkozó alatt hét pontot gyűjtött, akárcsak Montenegró, amely hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett Finnországtól. Mivel az egymás elleni eredmények számítanak azonos pontszám esetén, így a románok az utolsó helyen végeztek és a következő idényben már a C divízióban fognak szerepelni.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, 2022–2023-as szezon, B divízió, 3. csoport, 6. forduló
Románia–Bosznia-Hercegovina 4–1 (1–0)
gólszerzők: Dennis Man (38.), Pușcaș (73., 86.), Rațiu (79), valamint Dzeko (77.)

2022. 09. 26. 21:45RomániaBosznia-Hercegovina4-1
2022. 09. 26. 21:45MontenegróFinnország0-2