Három kapott góllal megúszta a Barca ellen a Ferencváros

Horváth Bálint Ottó 2020. december 02., 23:58 utolsó módosítás: 2020. december 03., 00:19

Sokkal nagyobb is lehetett volna a különbség a Ferencváros és a Barcelona között, a labdarúgó Bajnokok Ligája G csoportjának 5. fordulójában rendezett szerda esti budapesti mérkőzésen a vendégek könnyedén 3–0-ra nyertek.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A több alapjátékosát nélkülöző katalán együttes nagyon bekezdett a Puskás Arénában, már az 5. percben előnybe kerülhetett volna, de Braithwaite közelről kihagyta a ziccerét. A Barcelona nyomasztó mezőnyfölényben játszott, és nem sokkal később már betalált, Jordi Alba beadására Griezmann érkezett, aki nagyszerű sarokmozdulattal lőtt a hálóba. Néhány perccel ezután megduplázták vezetésüket a vendégek, ezúttal Dembélé volt az előkészítő, Braithwaite pedig már nem hibázott.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Ferencvárosra nem lehetett ráismerni, amely sokkal bátrabban játszott az eddigi meccsein.

Az első félóra lejárta előtt háromgólosra nőtt a különbség, Frimpong szabálytalankodott Braithwaite-tel szemben a tizenhatoson belül, Dembélé pedig bevágta a büntetőt. Ezután újabb barcelonai helyzetek maradtak ki, a magyar csapat továbbra sem talált magára.

A szünet után többet kezdeményeztek a Ferencváros játékosai, és meg is volt az első komolyabb lehetőségük, Sigér távoli kísérlete kevéssel kerülte el a kaput.

A Barcelona már nem erőltette annyira a játékot, de még így is nagyobb helyzetei voltak,

Dembélé több alkalommal pontatlan volt a befejezésnél, Puig pedig ziccerben inkább a passzt választotta, így tisztáztak a hazai védők.

Szerhij Rebrov együttesének legnagyobb gólszerzési lehetőségét két cserejátékos hozta össze, Lovrencsics beadásánál Baturina fejesét védte a katalánok kapusa. A végén még Haratyinnak is megvolt az esélye a szépítésre, lövését azonban blokkolták.

Ezzel a vereséggel a Ferencvárosnak továbbra is

megvan az esélye arra, hogy a harmadik helyen végezzen a csoportban, és az Európa Ligában folytassa. Ennek eléréséért a jövő heti zárófordulóban nyernie kellene, vagy hatgólos döntetlent játszania a Dinamo Kijev otthonában.

Az ukránok a csoport másik meccsén ugyancsak 3–0-ra kaptak ki a Juventus vendégeként, de jobb egymás elleni eredményükkel (Budapesten 2–2-es döntetlent játszottak) jelenleg megelőzik a Ferencvárost.