Gyergyóban is nyert, a Marosvásárhelyi SE jutott fel a 3. Ligába

Gergely Imre 2022. június 25., 21:28

A házigazda Gyergyószentmiklósi VSK 3–1-re is vezetett a Marosvásárhelyi SE elleni osztályozó visszavágóján, és már csak egy találatra lett volna szüksége, hogy kiegyenlítse az első meccsen született 4–1-et, de végül a vásárhelyiek fordítottak, és 6–3-as végeredménnyel, kettős győzelemmel megnyerték a párharcot, és feljutottak a 3. Ligába.

Az első mérkőzésen és a visszavágón is három góllal voltak jobbak a vásárhelyiek Fotó: Portik Csaba

Nagyon rég volt annyi néző a gyergyószentmiklósi labdarúgópályán, mint szombaton késő délután. A többszáz hazai néző mellett közel száz marosvásárhelyi szurkoló is ott volt a lelátón, hangosan bíztatva a kedvenceit.

A meccs első harmada a gyergyói nézőknek tetszhetett inkább, a 4. percben a játékos-edző Andrei Țepeș nyitotta a gólok sorát egy, a jobb oldalon futó akció után.

A 30. percben ugyan a Marosvásárhelyi SE szögletből egyenlített, Alexandru Oprea talált be Paltán kapujába, de Czimbalmos Zalán egymás után kettővel válaszolt.

Előbb egy oldalról elvégzett szabadrúgással csapta be a vendégek hálóőrét, majd egy kiugratás után lőtt szép gólt.

Fotó: Portik Csaba

A Gyergyói VSK a 43. percben 3–1-re vezetett, azaz mindössze egy találatra állt ahhoz, hogy ledolgozza a háromgólos hátrányát. A hazai nézők bosszúságára azonban a szünet előtti utolsó  percben Moldován Tamás kihasználta, hogy a kék-fehérben játszó VSK védői nem értették meg egymást, és 3–2-re zárkóztatta fel a vendégeket.

Az első félidő képe alapján még így is a gyergyószentmiklósiak lehettek bizakodóbbak, simán benne volt, hogy további gólokat szereznek, de nem így történt.

A második félidő már a vásárhelyi csapaté volt. Nem erőltették ugyan a támadásokat, hiszen összesítésben két gólos előnyben nem is volt okuk rá, de nem engedtek már esélyt a gyergyóiaknak.

A hazai hibákat pedig sorra kihasználták, a vége pedig 3–6 lett. A VSK-nak is voltak még gólszerzési lehetőségei, egy lövés a kapufán csattant, Țepeș pedig egy büntetőt is kihagyott.

A végén egy durva megmozdulás árnyékolta be az amúgy sportszerű játékot, a marosvásárhelyi Mihály Zoltán ütötte meg egyik ellenfelét, ami után villant is a piros lap.

A lefújás után a marosvásárhelyiek ünnepeltek, elérték a céljukat, feljutottak a 3. Ligába, míg a Gyergyói VSK marad a Hargita megyei 4. Ligában, és még várnia kell, hogy ugyanezt elérje.

Kovászna megye képviselője, a Baróti VSC a hazai visszavágón is simán, 7–1-re kikapott a Gyulafehérvári CSU-tól, amely összesítésben 18–3-ra nyerte a párharcot.

Labdarúgás, 3. Liga, osztályozó, visszavágó:
Gyergyószentmiklósi VSK–Marosvásárhelyi SE 3–6 (3–2).
Gólszerzők: Andrei Țepeș (4.), Czimbalmos Zalán (33., és 43.), illetve Alexandru Oprea (30.), Moldován Tamás (45.), Vlad Bujor (59., 83.), Andrei Moldovan (77.), Ciprian Gliga (80.),
Továbbjutott a Marosvásárhelyi SE összesítésben 10–4-es eredménnyel.
•  Fotó: Portik Csaba