Fordított a Dinamo, pont nélküli Clinceni

Székely Sport 2021. augusztus 02., 23:54 utolsó módosítás: 2021. augusztus 02., 23:55

Három forduló után egyedül az Academica Clinceni-nek nincs pontja a labdarúgó 1. Ligában. Az Ilfov megyei község csapata vezetésről kapott ki hétfőn este a Dinamo pályáján.

Zsinórban harmadik vereségét könyvelte el a Clinceni Fotó: Pinti Attila

Bukarestben játszották az alapszakasz harmadik fordulójának utolsó mérkőzését, a Dinamo a serghajtó Academica Clinceni gárdáját fogadta.

Az elmúlt idényben még playoff-résztvevő kiscsapat nem tudott elmozdulni a 16. helyről, miközben a fővárosiak igyekeznek tartani a lépést az élbollyal.

Pedig a hétfői esti találkozón a vendégek lőtték az első gólt, a 37. percben Cioiu tekert tanítani valóan Eșanu kapujába.

A házigazdák az első félidő hosszabbításában a bajnokság góllövőlistáját vezető Sorescu révén válaszoltak egy jól eltalált távoli lökettel, így a félidőben 1–1 volt az állás.

Ez az eredmény egészen a 71. perc legelejéig kitartott, ekkor Mihaiu talált be a tokiói olimpiáról hazatért Ricardo Grigore indításából.

A kék mezeseknek nem jött össze az egyenlítés, a Dinamo pedig a ráadásban újabb gólt szerzett egy ellentámadáson: Bani önzetlenül visszapasszolta az ajtó-ablak helyzetét Sorescunak, aki szezonbeli ötödik gólját jegyezte.

A hatpontos Dinamo jelenleg negyedik a tabellán.