Ez a hazai kudarc akár végzetes is lehet az FK Csíkszeredának

Horváth Bálint Ottó 2022. november 28., 22:17 utolsó módosítás: 2022. november 28., 22:46

Rosszat tett a bajnoki szünet az FK Csíkszeredának, a szezon egyik legrosszabb teljesítménye hazai vereséggel zárult, ezzel komoly veszélybe került a székelyföldiek célkitűzése, a felsőházi rájátszásba jutás.

Fotó: Veres Nándor

Több mint két hét után lépett pályára a bajnokságban a csíkszeredai csapat, hétfőn este a tabella második felében található Sellenberki SK-t fogadta a labdarúgó 2. Liga 15. fordulójának zárómérkőzésén.

Nagy vendéghelyzettel kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Ciocâlteu fejese kevéssel kerülte el a kaput. Megpróbálta magához vette a kezdeményezést az FK, de akadozott a támadójátéka, így helyzeteket nem tudtak kialakítani. Ráadásul, az első negyedóra lejártával is Sellenberk veszélyeztetett, a francia Jordan Gele befejezése rosszul sikerült, majd újabb lehetőségek is voltak a hazai kapu előtt.

A csíkiak első helyzeteire több, mint negyven percet kellett várni, Kovács Lóránt középre tartó lövését védte a vendégek kapusa, akinek aztán nem okozott gondot Gál-Andrezly távoli próbálkozása.

Ugyanúgy indult a második játékrész, mint az első, a 47. percben újra Ciocâlteu került ziccerbe, a kapufát találta el. Néhány perccel később Gyenge Szilárd rossz kirúgása után a szünetben csereként beállt Octavian Ursu kapta meg a labdát, aki élt is a lehetőséggel, vezetést szerzett a Szeben megyeieknek.

Egyből támadásba lendült az FK, és Kovács rögtön válaszolhatott volna, jól helyezett lövése erőtlen volt. Néhány perccel később büntetőhöz jutottak a hazaiak, El-Sawy esett el a tizenhatoson belül, ezt Kovács végezte el, és magabiztosan értékesítette.

A gyors egyenlítés után küzdött a vezető gólért a házigazda, de Gyenge újabb hibája után újra a vendégek voltak ehhez közelebb, a távoli löket nem sokkal tévesztett célt, az újabb próbálkozásnál viszont már a helyén volt az FK kapusa.

A hajrában a hazai támadások nem jelentettek különösebb veszélyt, Jebari lövése megpattant a védőn, majd szögletnél egymást zavarták az FK játékosai, Apró fejese nem találta el a kaput.

A hosszabbításban jött a csattanó, ellentámadás végén Ursu második találatával megnyerte a meccset a vendégeknek, habár a legvégén szabadrúgásból Ivanovici-nak még megvolt a lehetősége az egyenlítésre.

Az FK Csíkszereda ezzel a vereséggel továbbra is felsőházi rájátszást érő helyen áll, de már nincs lépéselőnyben a vetélytársaihoz képest. Dican Ferenc együttese az idei utolsó mérkőzését szombaton 11 órától a sereghajtó Temesvári Poli vendégeként játssza, ahol elengedhetleten a győzelem megszerzése.