Olimpia

A másodikban rákapcsoltak a belgák, hibátlanok maradtak

Józsa Csongor 2021. június 17., 21:06

Nagyon az elején talált be Dánia, jól is tartotta magát az első félidőben. A pihenőt követően megrázta magát Belgium, meg is lett a jutalma.

Lüktető, harcos mérkőzést játszott a két fél Fotó: Friedemann Vogel/Agerpres/EPA

A csütörtök délután a B csoport második fordulójában Koppenhágában a házigazdák az elejét alaposan megnyomták Belgium ellen a labdarúgó Európa-bajnokságon: Egy védelmi megingást kihasználva a 2. percben Poulsen 14 méterről kilőtte a jobb alsót, így megszerezték a vezetést (1–0).

Tíz perc elteltével megállt a mérkőzés, a játékosok a közönséggel együtt hatalmas tapssal köszöntötték a kórházban tartózkodó Christian Eriksent.

A belgák nem találták az oroszok ellen mutatott nyitófordulóbeli magabiztos játékukat. Olyannyira nem, hogy nagy nehézséget jelentett számukra, hogy eljussanak a kapuig.

A pihenőig Dánia volt közelebb, hogy növelje előnyét, végül maradt az 1–0.

A második felvonásban megváltozott a játék képe, ezúttal a belgák voltak kezdeményezőbbek, szép akció után az 56. percben ki is egyenlítettek: Lulaku húzott el a jobb oldalon, De Bruynéhez továbbított a tizenhatoson belül, csel után középre tálalt, az érkező T. Hazardnak, akinek csak be kellett pöccintenie az üres kapuba (1–1).

A nyomás az egyenlítés után is folytatódott, egy újabb remek támadást követően De Bruyne maradt teljesen egyedül, tizenhatról védhetetlenül bombázott a jobb alsóba. Hátrányból felállt, 2–1-re vezetett a 71. percben Belgium.

Nagyon kellett volna a dán pontszerzés, így megtett mindent, hogy még egy ízben bevegye a kaput, csakhogy egészen jól állta a a rohamokat az ellenlábas. A 87. percben a kapufa mentette meg őket Braithwaite fejesénél.

Az olaszokat követően a belgák a második nemzeti együttes, amely százszázalékos mutatóval rendelkezik két fordulót követően.

Labdarúgó Európa-bajnokság, B csoport, 2. forduló:

Dánia–Belgium 1–2 (1–0).
Parken Stadion, Koppenhága, vezette: Bjorn Kuipers (holland).
Gólszerzők: Yussuf Poulsen (2.), illetve Thorgan Hazard (54.), Kevin De Bruyne (71.).
Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard (Olsen, 84.), Maehle – Wass (S. Larsen, 62.), Hojbjerg, Delaney (Jensen, 72.) – Poulsen (Norgaard, 62.), Damsgaard (Cornelius, 72.), Braithwaite. Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand.
Belgium: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Meunier, Tielemans, Dendoncker (Witsel, 59.), T. Hazard – Mertens (De Bruyne, 46.), Lukaku, Carrasco (E. Hazard). Szövetségi kapitány: Roberto Martinez.