Elzárult a gólcsap a Sepsi OSK-nál

Horváth Bálint Ottó 2022. augusztus 15., 19:05 utolsó módosítás: 2022. augusztus 15., 19:22

Sokkal többet tett a három pont megszerzéséért hétfőn délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, de ismét csak egy döntetlennel kellett beérje az FC Voluntari otthonában a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójában.

Eredménytelenek maradtak a támadók Fotó: Pinti Attila

Idegenben próbált meg véget vetni nyeretlenségi sorozatának a sepsiszentgyörgyi együttes, amely a Konferencia Ligában elszenvedett vereségeket leszámítva a legutóbbi két bajnoki találkozóján két döntetlent jegyzett, így lecsúszott a ranglistán.

A mérkőzés elejétől kezdeményezőbb volt a Sepsi OSK, és a 10. percben Tudorie fejesével okozott gondot a hazaiak kapusának. Negyedóra után elveszítették a lesérült Cosmin Mateit a vendégek, ez azonban nem érződött a játékukon, továbbra is uralták a meccset.

A szünethez közeledve két remek gólszerzési lehetőségük volt, mindkettő Aganovic nevéhez fűződik, aki előbb Bărbuț lekészítése után célozta meg a hosszú sarkot, de nem volt eléggé erős a lövése, majd szögletet követően öt méterről sem tudta bevenni a hazai kaput.

Videó: Orange Sport

A folytatásban sem változott a játék képe, a Sepsi OSK tovább vezette támadásait, Tudorie került helyzetbe, de a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, Bărbuț próbálkozása pedig kevéssel kerülte el a kaput.

A legnagyobb lehetőség viszont a Voluntari előtt adódott, az 55. percben egy indításnál Niczuly rosszul jött ki, a labda Costin elé került, aki 35 méterről megcélozta az üresen hagyott kaput, de a kapufa megmentette a sepsiszentgyörgyieket.

A hajrában is a győztes gól megszerzéséért hajtottak a vendég játékosok, de újabb helyzetet már nem tudtak kidolgozni. Emiatt egyre nagyobb területek nyíltak a hazaiak előtt, akik meg is lódultak támadásban, de ők sem voltak eredményesek.

A Sepsi OSK egymás után a harmadik (a második gól nélkülit), összességében a negyedik döntetlenjét játszotta a Szuperligában. Cristiano Bergodi csapata számára újabb kiszállás következik, jövő hétfőn szintén 17 órától az újonc Kolozsvári U vendégeként lépnek pályára.